"הארץ" חושף לראשונה: מספר המנויים על העיתון עומד על כ-60 אלף

קבוצת "הארץ" יוזמת מהלך לחשיפת נתוני המנויים של העיתונים בישראל; מאז השקת TheMarker גדל מספר המנויים לעיתון ב-15%, בניגוד למגמת הירידה בארץ ובעולם

TheMarker digital
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
TheMarker digital

לראשונה בעיתונות בישראל, החליטה הנהלת עיתון "הארץ", הכולל את העיתון הכלכלי TheMarker, לחשוף את מספר המנויים המשלמים על העיתון. מנכ"ל עיתון "הארץ", יוסי ורשבסקי, הודיע היום כי מספר המנויים מסתכם ב-59,830 והוסיף כי חל גידול של כ-11.1% בכמות המנויים. הנתונים מתייחסים למספר המנויים המשלמים של העיתון ולתקופה של ינואר-דצמבר 2006, בהשוואה לתקופה המקבילה ב-2005. מאז השקת עיתון TheMarker, לפני שנתיים, גדל מספר המנויים של "הארץ" בכ- 15%, בניגוד למגמה הנפוצה בענף העיתונות היומית בישראל ובעולם.

לדברי ורשבסקי, מאז השקת TheMarker בינואר 2005, גדל מספר המנויים על העיתון ב-15.8%. הנתון שעליו מדווח "הארץ" משקף רק את כמות המנויים המשלמים ולא את כמות העותקים המודפסים כולה, שנעה בין 70 אלף עותקים בממוצע ביום חול לבין 94 אלף עותקים בסוף השבוע.

כחלק ממדיניות קבוצת "הארץ" לשקיפות נתונים, יזמה הנהלת העיתון בדיקה חיצונית של נתוני המנויים והתפוצה. הדיווח של העיתון, המבוסס על נתוני מכירות המנויים, נבדק ובוקר על ידי משרד רואי חשבון סומך חייקין KPMG.

ורשבסקי אמר היום כי, "עלינו לעגן בישראל שיטת דיווח אמינה ומבוקרת, אשר תספק למפרסמים מדד אמין לבדיקה. הכמות המודפסת בפועל של העיתונים חשובה למפרסמים בגלל האינסרטים הפרסומיים שהם מעבירים לעיתון. ברגע שיהיו מודעים למספר האמיתי של העותקים, יוכלו לחסוך בתשלום על מודעות, משום שלא יהיו עותקים מיותרים. מיסוד בקרה על נתוני התפוצה של המדיה המודפסת הוא הכרחי בעידן שבו פלטפורמת הפרינט נדרשת להפגין יצירתיות וחדשנות, בכדי לשמור מעמדה בעוגת הפרסום אל מול אמצעי הפרסום האחרים".

עוד הוסיף ורשבסקי כי, "לצערי, סקר TGI לא משקף את המגמות בשוק. לעיתונות, שהיא המדיה עם נתח הפרסום הגדול ביותר, מגיע סקר מדיה ייחודי שיהיה מסונכרן לביקורת התפוצה של איגוד המפרסמים. אני מקווה שגם העיתונים היומיים האחרים המופצים בישראל, יצטרפו ליוזמה של 'הארץ', שכן אין לי ספק שמהלך כזה, בשוק משוכלל, יתרום לחיזוק מעמדו של הפרינט בפרסום".

לדברי תלמה בירו, מנכ"ל איגוד המפרסמים, "אנחנו מברכים את היוזמה האמיצה של 'הארץ' ומקווים כי עיתונים יומיים נוספים יעשו כך. ישראל היא המדינה המתקדמת היחידה בעולם שאין בה ביקורת אובייקטיווית על תפוצת עיתונים. אין לי ספק כי שקיפות דוגמת זו שבאה לידי ביטוי במהלך של עיתון 'הארץ', וחשיפה אמיתית של התפוצה, ישתלמו לעיתון בעבודתו מול המפרסמים".

לדברי מנכ"ל TGI ישראל, איתן כסיף: "אין שום קשר בין ביקורת תפוצה לבין סקרי קריאה. ביקורת התפוצה סופרת כמות עיתונים מודפסים, בו בזמן שסקרי קריאה משקפים את כמות הקוראים בפועל. עיתון עובר בדרך כלל יותר מיד אחת. סקרי קריאה משקפים מגמות קריאה ולא תפוצה. אנחנו בהחלט מברכים כל יוזמה להצגת נתונים, כולל נתוני ביקורת תפוצה המשקפים נתונים מסוג מסוים, אבל הם אינם בני-השוואה לסקרי קריאה. סקרי קריאה נועדו לעזור למפרסמים להבין את קהל המטרה שלהם ואת פוטנציאל החשיפה לעיתון, ולא את כמות העיתונים הנמכרים, משום שמביקורת תפוצה לא תוכל לדעת לעולם מיהם האנשים שקוראים את העיתון, אלא רק את כמות העותקים שהודפסו".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

מייק בן ארי

"תמיד היתה לו תשובה הגיונית": כך הצליח איש אחד להונות 1,000 משקיעים

ליאור וייס. "אנשים לא יודעים עד כמה גדילה של עסק היא כואבת"

"אנשים אמרו לי - סיימת תואר בהצטיינות בטכניון וזה מה שאתה הולך לעשות?"

שירות נסיעה לפי קריאה של חברת ויה בניו יורק

חברות ההיי־טק שמפסידות מיליארדי דולרים מצאו דרך להישאר בחיים

פרופ' אמיר ירון, נגיד בנק ישראל. ייתכן שזו הזדמנות עבורו לפעולות שיקררו את הביקושים לדירות

מחדל מחירי הדיור: כך התייקרה דירה ממוצעת ב-280 אלף שקל בשנה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

גילעד אלטשולר

אלטשולר שחם חזר להוביל - ומי בתחתית? תשואות קרנות ההשתלמות לחודש יולי

סוחר בוול סטריט. יכול להיות שזעזוע האינפלציה הנוכחי הוא רק ראשון מני רבים

מציאות חדשה או תקלה היסטורית? אסטרטגיית השקעות בת 20 שנה בסכנה