גורמים ב"כל אל ערב": "ידיעות תקשורת מנסה להשתלט עלינו"

לכתב התביעה צורף מכתב של עובדי כל אל ערב הממוען לארנון מוזס, בעל השליטה ב"ידיעות אחרונות", ובו מאשימים אותו עובדי העיתון בפגיעה בעיתון ובהם

רוני קורן-דינר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רוני קורן-דינר

בעלי מניות הרוב בחברת כל אל ערב, מו"לית העיתון בערבית "כל אל ערב", טוענים בכתב הגנה שהגישו אתמול לבית המשפט המחוזי בחיפה, כי חברת ידיעות תקשורת, מקבוצת "ידיעות אחרונות", וחברת ליגל טנדר יזמות בע"מ, מנסות להשתלט שלא כדין על החברה ולרוקן אותה מנכסיה.

בכתב ההגנה נכתב כי בעלי מניות הרוב בכל אל ערב התנגדו לחלוקת דיווידנד לאור תפישת ניהול שמרנית, אשר הינחתה אותם ואת פעילות החברה מאז ומעולם, ורצונם בהותרת כספים בקופת החברה, אשר ישמשו אותה כ"כרית ביטחון". לעומת זאת, נטען על ידם כי ידיעות דוגלת בגישה שונה, ומעדיפה למנף את פעילות החברה על חשבון הבנקים. מטרתה האמיתית של ההתעקשות על הדיווידנדים, לטענתם, הוא ריקונה של החברה מנכסיה, סיכון יציבותה ובהמשך השתלטות עוינת עליה.

העובדים כתבו למוזס

בעניין התנגדותה של ידיעות להקמת אתר אינטרנט לעיתון נטען כי העניין עלה לדיון בדירקטוריון החברה, וינון אנגל, דירקטור מטעם ידיעות תקשורת (ומי שמשמש סמנכ"ל בידיעות אחרונות) ועו"ד חנה גוברין, דירקטורית מטעם ליגל טנדר, הצביעו נגד הקמת האתר, ובכך הפרו לכאורה הפרה בוטה את חובת האמונים לחברה, פעלו תוך ניגוד עניינים, בחוסר תום לב ובניגוד לטובתה של החברה.

בהקשר זה צוין כי "ידיעות אחרונות" הפעילה את אתר האינטרנט ynet בערבית החל משלהי 2001 ועד לסגירתו במאי 2005, ונטען בכתב ההגנה כי כישלונה של "ידיעות אחרונות" בהפעלת האתר בערבית נמנה גם הוא על מניעיה לפעילותה בכל אל ערב, וזאת מכיוון שבאמצעות ההשתלטות על החברה לכאורה, תקבל "ידיעות" כלי מוצלח לגישה למגזר הערבי בישראל - שלא היה לה בעת הניסיון הקודם לפרוץ לתחום האינטרנט במגזר זה.

לכתב התביעה צורף מכתב של עובדי כל אל ערב הממוען לארנון מוזס, בעל השליטה ב"ידיעות אחרונות", ובו מאשימים אותו עובדי העיתון בפגיעה בעיתון ובהם. הם טוענים כי "ידיעות אחרונות" שיתפה פעולה עם מתחרי העיתון וכי היא מונעת משיקולים זרים ופסולים, ומבקשים כי יחדל מלפגוע בחברה. לסיכום, מבקשת כל אל ערב כי ביהמ"ש ידחה את התביעה כנגדם ויחייב את "ידיעות" וליגל בהוצאות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

באר שבע. תוספות הבנייה לא ענו על הציפיות להפוך אותה לעיר של מיליון תושבים

"אמירה הזויה של אנשים מנותקים": ההכרזה על הקמת עיר בדרום מעוררת סערה

אולם תצוגה למכירת מכוניות. בענף הרכב מודים כי היבואנים העלו את מחירן של חלק מהמכוניות החשמליות גם בלי קשר למס

הציבור מתנפל על המכוניות החשמליות, אך לא בטוח שהמס עליהן יועלה