העיתון "ידיעות אחרונות" פרש ממועצת העיתונות

העיתון מתנגד עקרונית למינוי שופט לתפקיד הנשיא אבל שאר חברי המועצה התעלמו מדעתם ובחרו בשופטת דורנר

אסף כרמל
אסף כרמל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אסף כרמל
אסף כרמל

העיתון "ידיעות אחרונות" פרש ממועצת העיתונות בגלל בחירתה של שופטת בית המשפט העליון בדימוס, דליה דורנר, לנשיאת המועצה. ראשי העיתון מתנגדים באופן עקרוני למינוי שופט לתפקיד, אבל שאר חברי המועצה החליטו להתעלם מדעתם ולפני שבועיים בחרו בדורנר ברוב גורף. דורנר הביעה אתמול צער על פרישת "ידיעות" והבטיחה שהמועצה בראשותה תמשיך להגן גם על האינטרסים של עיתון זה.

מועצת העיתונות, גוף וולנטרי שתפקידו לקדם את חופש העיתונות ולטפל בעבירות אתיקה של עיתונאים, היתה משותקת כמעט לגמרי במשך שנתיים וחצי עד לבחירת דורנר. הסיבה לשיתוק היתה חוסר יכולתם של שלושת הגופים המרכיבים אותה - עורכים ומו"לים, עיתונאים ונציגי ציבור - להסכים ביניהם על מינוי נשיא חדש לאחר פרישת הנשיא הקודם, הפרופ' מרדכי קרמניצר. ביוני כבר עמדה המועצה לבחור בדורנר לתפקיד, אבל בגלל ההתנגדות הנחרצת של "ידיעות" הוחלט לבסוף למנות ועדת חיפוש למציאת נשיא; בראש הוועדה עמד הפרופ' אהרן בן-זאב מאוניברסיטת חיפה.

בשבוע שעבר שלח אסתרון למזכ"ל מועצת העיתונות, אבי ויינברג, מכתב לקוני, ובו נכתב: "אנחנו מודיעים על פרישת נציגי 'ידיעות אחרונות' מהמועצה". פרישת העיתון הגדול במדינה עתידה להשפיע על מעמדה הציבורי המעורער בלאו הכי של המועצה, וגם תביא להקטנת תקציבה, שכן "ידיעות" (כמו גופי תקשורת אחרים) מממן חלק מפעילותה.

דורנר אמרה אתמול בתגובה: "אני מצטערת על החלטת 'ידיעות אחרונות' לפרוש ממועצת העיתונות, אבל המועצה תמשיך להגן על חופש הביטוי של כולם, כולל 'ידיעות אחרונות'. גם ההשתלמויות שהמועצה מתכננת לקיים יהיו פתוחות לעיתונאי 'ידיעות אחרונות'. אם יוגשו תלונות למועצת העיתונות נגד 'ידיעות', מובן שניתן לעיתון את מלוא ההזדמנות להגן על עצמו".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

לס נייט הכחדה אנושית מרצון

"נחיה חיים ארוכים ואז ניכחד": האיש שרוצה שלא יהיו יותר אנשים בעולם

FILE PHOTO: Twitter logo and a photo of Elon Musk are displayed through magnifier in this illustration taken October 27, 2022. REUTERS/Dado Ruvic/Illustration/File Photo

כיכר העיר המטורפת של אילון מאסק עוד עלולה להרוג אותנו