מקאן אריקסון וגיתם זכו בתקציב רכש המדיה של קבוצת נסטלה-אסם בהיקף 16 מיליון דולר בשנה

על פי החלטתם של דן פרופר וגזי קפלן, יטפלו חברות רכש המדיה מקאן יוניברסל ו-TMF של גיתם בתקציבי הפרסום של דגני הבוקר, החטיפים מלוחים, הקפה, טבעול, צבר, בית השיטה וגלידות נסטלה

איילה צורף
איילה צורף
איילה צורף
איילה צורף

מקאן אריקסון וגיתם זכו בתקציב רכש המדיה של קבוצת נסטלה-אסם בהיקף 16 מיליון דולר בשנה. על פי החלטתם של דן פרופר וגזי קפלן, שעסקו באופן אישי בקבלת ההחלטות במכרז, יטפלו חברות רכש המדיה מקאן יוניברסל ו-TMF (חברת רכש המדיה של גיתם) בתקציבי הפרסום של הקבוצה כולה.

עד עתה, נרכשו שטחי הפרסום על ידי ארבעה משרדי פרסום, באמצעות חברות רכש המדיה שלהם: מקאן-אריקסון, גיתם BBDO, פובליסיס-אריאלי וגלר-נסיס. (חברות המדיה שהתמודדו במכרז: מקאן יוניברסל, TMF, מדיה.קום ומיוז) למשרדי הפרסום שלקחו חלק במכרז הוסבר, כי מתוך ארבע חברות המדיה של משרדי הפרסום תיבחר חברה אחת, לכל היותר שתיים, שירכשו את שטחי הפרסום של הקבוצה.

לאחרונה, ערכה נסטלה העולמית מכרז בינלאומי על תקציב הפרסום הכולל של הקבוצה בעולם. במכרז זכו חברות רכש המדיה של סוכנות הפרסום WPP ופובליסיס. מקאן-יוניברסל, חברת רכש המדיה של קבוצת מקאן-אריקסון, התמודדה בעולם על התקציב, אך הפסידה במכרז.

נסטלה העולמית היא בעלת שליטה באסם-נסטלה, אם כי באסם הדגישו בפני משרדי הפרסום כי ההחלטה של נסטלה בעולם אינה מחייבת אותם. בחברה אמרו, כי הבחירה בחברת המדיה שתזכה תתבסס על יכולות קניית מדיה (רמת המחירים שתציג החברה), כמו גם על יכולות תכנון מדיה.

לפני כמה שבועות, זכתה מקאן-אריקסון בתקציב הפרסום של המותגים הבינלאומיים של יוניליוור, אחת המתחרות העיקריות של אסם, אם כי מקאן אינה רוכשת את המדיה בעבור יוניליוור. מאידך, בענף מתקשים להאמין שאותה קבוצה (מקאן) תרכז בידיה חלק גדול מתקציב הפרסום של יוניליוור, ובמקביל תרכז את תקציב רכש המדיה של אסם המתחרה.

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"