TV3 תובעת מהרשות השנייה 7 מיליון שקל על ההפסד במכרז ערוץ 10

TV3 התמודדה לפני כ-5 שנים במכרז על זיכיון ערוץ 10; החברה עתרה לבית המשפט המחוזי בירושלים נגד הרשות השנייה בבקשה שתשיב לה את הכסף שהשקיעה בהיערכות למכרז

רוני קורן-דינר
רוני קורן-דינר

חברת TV3, שהתמודדה לפני כ-5 שנים במכרז על זיכיון ערוץ 10, עתרה לביהמ"ש המחוזי בירושלים נגד הרשות השנייה בבקשה שתשיב לה 7 מיליון שקל שהשקיעה בהיערכות למכרז. בחברת TV3 היו שותפים אגד, חברת הבנייה אשטרום, מרקעי תקשורת בשליטת אלי עזור, בית ההשקעות אפסילון וחברת גרניט הכרמל. מנהלי הקבוצה היו יפעת צחי ואבי ברזילי, אשר כיהן באחרונה כמנכ"ל חדשות ערוץ 10. המנהלים השכירים אינם מעורבים בתביעה.

בעתירתה, שהוגשה באמצעות עו"ד יורם זמיר ונועם פורר ממשרד דן כהן, שפיגלמן, ברק, זמיר ושות', טוענת TV3 כי הרשות השנייה חייבת היתה לפסול את הצעותיהן של שלוש המציעות האחרות ולהכריז עליה כזוכה, מכיוון שהיא היתה המציעה היחידה שעמדה בדרישות המכרז בתחום החוסן הפיננסי. לטענת TV3, הרשות בחרה את הזוכים תוך התעלמות מאי-עמידתם בדרישות החוסן שהוצבו על ידה, והחליטה לדחות את הטיפול בעניין לשלב שלאחר קביעת הזוכים. במכרז זכו קבוצת ישראל 10 וקבוצת שידורי עדן, שהתמזגו מאוחר יותר לחברה אחת. קבוצת אפיק-רום הגיעה למקום השלישי, ואילו למקום האחרון הגיעה חברת TV3. בזמנו עתרה האחרונה נגד הרשות השנייה, אולם תביעתה נדחתה מאחר שהוגשה לאחר הזמן שהוקצב להגשת תביעות. עורכי הדין של הקבוצה עתרו בשמה לביהמ"ש העליון, אולם עד מועד הדיון התפרקה הקבוצה והם נאלצו למשוך את התביעה.

כיום, טוענים עו"ד זמיר ופורר, בחלוף ארבע שנים לעלייתו של ערוץ 10 לאוויר, הסתבר שהרשות סטתה לחלוטין מתנאי המכרז, וכי מפעילת הערוץ נהנית ועתידה ליהנות מהקלות בסדר גודל של מאות מיליוני שקלים לעומת ההתחייבויות שנטלה על עצמה במסגרת הצעתה במכרז. לדבריהם, עניין זה מהווה הפרה בוטה של דיני המכרזים. לכך יש להוסיף את התיקון שהתקבל בימים אלה לחוק הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו, אשר היטיב את תנאי הזיכיון והאריך אותו בארבע שנים נוספות. לטענת התובעים, הפרת כללי המכרז גרמה להם לנזקים שכן השקעתם בהיערכות ירדה לטמיון, ולאחר שנשללה מהם זכותם החוקית לכאורה לזכות במכרז - נשללו גם רווחים עתידיים שאותם לא ניתן לכמת. לפיכך, מבקשת הקבוצה לפצות אותה רק בהשבת הסכומים שהושקעו על ידה בהיערכות - 7 מיליון שקל, כאמור.

כתבות מומלצות

כרם התימנים. "נהייתה שכונה של אנשים מפונפנים"

"יש מיליונרים מכל העולם שהוקסמו מהשכונה, רוצים כאן נכס - ולא מעניין אותם המחיר"

שיעור תכנות בבית ספר בנס ציונה. תפקידם של המורים נהפך לקשה מתמיד

עמדתי בשקט ליד הלוח וחיכיתי, ביקשתי שקט, ואז הרמתי את הקול. כך נראה הרגע בו הבנתי שאני צריך לקחת הפסקה מהוראה

אורית פנחס וטלי שילון. "אנחנו משלמות 16 אלף שקל, אבל זה שכר רעב"

"יש מיליון דירות שצריכות להיבנות ואין מי שיתכנן אותן - הצעירים רואים שבהיי-טק אפשר להתחיל עם משכורות של 30 אלף שקל בחודש ועוזבים"

ח"כ בנימין נתניהו. הסקרים נראים אופטימיים מתמיד מבחינת נתניהו

עדיין יש סיכוי טוב שנתניהו יגיע לאגף 10 בכלא מעשיהו - והוא יודע את זה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

משרדי גוגל במנהטן. מי שלא יסדיר את התשלום הזה עד 1 באוגוסט – חשבונו יושעה

"מאלצים אותנו לשלם אחרי שכבר התמכרנו": התכסיס של גוגל מכה שנית

קציר חיטה בסוריה, יוני 2022. הקציר מגדיל את היצע החיטה, אבל החשש ממיתון מקטין את הביקוש

פתאום ההשקעות הכי חמות צונחות: נפט, סחורות, תשואות – למה זה קורה?