פרוקטר אנד גמבל בונה לפמפרס תדמית באינטרנט: תשקיע 5 מיליון שקל במהלך שיווקי רחב

כך נודע ל-TheMarker; מנכ"ל פרוקטר ישראל: "נשקיע יותר ממיליון דולר, בעיקר בפעילות התוכן שלנו באינטרנט; יהיה גם קמפיין טלוויזיה גדול, שיפנה את ההורים אל האתר החדש"

איילה צורף
איילה צורף
איילה צורף
איילה צורף

פרוקטר אנד גמבל עורכת שינוי משמעותי באסטרגיה השיווקית-פרסומית של מותג החיתולים פמפרס. ל-TheMarker נודע כי החברה תשקיע כ-5 מיליון שקל בפעילות באינטרנט, בניסיון לבנות לפמפרס תדמית אפקטיווית יותר בקרב קהל ההורים. בחודשים האחרונים עבדו ראשי פרוקטר אנד גמבל, יחד עם אנשי MSN, על אתר תוכן ממותג "פמפרס", ובו תכנים להורים לתינוקות בימיהם הראשונים.

חלק גדול מהחומרים באתר האינטרנט מבוסס על מחקרים של פרוקטר בעולם, שאותם היא עורכת באמצעות מכון המחקר העולמי של פמפרס. "האינטרנט היא הדרך הטובה ביותר להגיע לקהל היעד שלנו, ההורים", אמרה סופי בלום, מנכ"ל פרוקטר ישראל.

"עד כה לא השקענו כמעט בכלל בפרסום ושיווק של פמפרס באינטרנט. השנה הטיפול השיווקי במותג יעבור שינוי משמעותי - נשקיע יותר ממיליון דולר, בעיקר בפעילות התוכן שלנו ב-MSN. יהיה גם קמפיין טלוויזיה גדול, שיפנה את ההורים אל האתר החדש", הוסיפה בלום.

האם תקטינו תקציבי פרסום בטלוויזיה לטובת המהלך השיווקי-פרסומי באינטרנט?

"תקציב הפרסום של פמפרס בטלוויזיה לא יפגע, אבל הפוקוס השנה יהיה על האינטרנט. גם הפרסום בטלוויזיה יעסוק בפעילות שלנו באינטרנט".

מהן המטרות של הפעילות הזאת?

"מדובר בפעילות תדמיתית נטו. אין לנו כוונות מכירה. האתר נועד לבנות את התדמית שלנו כמומחים בכל הקשור לטיפול וגידול תינוקות".

שינוי האסטרטגיה הוא מהלך מתבקש של פרוקטר, שמנסה זה שנים רבות לכבוש את שוק החיתולים בישראל, שהיקפו מוערך בחצי מיליארד שקל, אך ללא הצלחה. לפני כארבע שנים החל קרב שיווקי עתיר תקציב בין חוגלה-קימברלי לפרוקטר אנד גמבל, בין המותגים הבינלאומיים האגיס (חוגלה) ופמפרס. האגיס של חוגלה ניצח ניצחון מוחץ, ומאז - למרות ניסיונות חוזרים ונשנים של פרוקטר - היא אינה מצליחה להדיח אותו ממעמדו. כיום מחזיק האגיס ב-51% מהשוק, ופמפרס מחזיק ב-30% מהשוק.

ההבדל בין האסטרטגיות של שתי החברות מתמקד בסוגיה, מי נמצא במרכז המסר השיווקי. בפרוקטר מאמינים שהמסר הנכון להעביר לצרכנים הוא הוא "אנחנו מבינים תינוקות, ולכן יכולים לייעץ לך בדרכי גידולם". בחוגלה-קימברלי המסר הוא "אנחנו מאמינים שתינוק צריך את מירב תשומת הלב ואת מוצרים הנכונים, והוא יגדל לבד באופן טבעי".

עד כה, הוכחה האסטרטגיה של חוגלה כנכונה יותר מבחינת ציבור הצרכנים הישראלי.

כתבות מומלצות

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן