תמי מוזס-בורוביץ' יוצאת מעסקי העיתונות: מוכרת את חלקה בעיתוני "רייטינג" ו"ביג טיים" לקבוצת מעריב

כך נודע ל-TheMarker; חודשיים לאחר קריסת קלאמברקט - שהיה ערוץ הפצה של העיתונים - מוזס יוצאת מהעסקים אותם הקימה וטיפחה במשך שנים באופן אישי; ל-TheMarker נודע כי לעורך האחראי של כתבי העת, אמנון רבי, הוצע להישאר ב"מעריב" במסגרת הארגון מחדש

בועז גריילסמר
בועז גריילסמר

תמי מוזס-בורוביץ' מוכרת את חלקה בעיתון "רייטינג" לעופר נמרודי. עורך העיתון, יובל נתן, אמור לעזוב את תפקידו בימים הקרובים. נתן, בעל 5% ממניות העיתון, ימכור גם את מניותיו לנמרודי.

בעקבות מכירת המניות תעבור מערכת העיתון משכונת רמת החייל לבית "מעריב" ברחוב קרליבך בתל אביב. במסגרת העסקה יימכרו לנמרודי גם 100% מכתבי העת של קבוצת "רייטינג": "מותק" ו"ביג-טיים". עתידם של כתבי העת במסגרת החדשה לא ברור. ל-TheMarker נודע כי לעורך האחראי של כתבי העת, אמנון רבי, הוצע להישאר ב"מעריב" במסגרת הארגון מחדש.

בעקבות שמועות שנפוצו השבוע כינס היום נתן את מערכת העיתון, והודיע על עזיבתו הצפויה ועל המעבר הקרוב של מערכת העיתון. גורמים ב"רייטינג" תולים את עסקת המניות בפרשת קלאבמרקט, שהביאה את מוזס-בורוביץ' להחלטה כי ברצונה לצמצם את עסקיה ולהשקיע את מאמציה באל על ובחברת התקשורת מפל תקשורת.

מוזס-בורוביץ' היא אחותו של המוציא לאור של "ידיעות אחרונות", ארנון מוזס, ואשתו של איש העסקים דדי בורוביץ', שמחזיק יחד עם אחיו איזי באל על. עד להתמוטטותה של קלאבמרקט, שימשה מוזס-בורוביץ' כסגנית יו"ר דירקטוריון החברה.

עד לשנת 1998 היתה מוזס-בורוביץ' בעלת מניות ב"ידיעות אחרונות", ושימשה כמנכ"ל המקומון "תל-אביב" של רשת "ידיעות תקשורת". ב-98' מכרה את מניותיה ב"ידיעות אחרונות" לאיש העסקים אליעזר פישמן. זמן קצר לאחר מכן הקימה, יחד עם עופר נמרודי, את שבועון הטלויזייה "רייטינג", שהתחרה בשבועון "פנאי פלוס" מבית "ידיעות אחרונות".

בשנה האחרונה התפרסמו ידיעות לפיהן שקלה מוזס-בורוביץ' להוציא בישראל עיתון חינם בסגנון "מטרו". הנפגעים העתידיים מהמלך המתוכנן היו אחיה, נוני, ושותפה לעסקים, נמרודי. הידיעות על כוונותיה של מוזס-בורוביץ' הכעיסו מאוד את אחיה הבכור ואת אימפריית "ידיעות אחרונות". ככל הנראה, הבינה מוזס שמוטב לה בנקודה זו להפסיק להתעמת עם אחיה ועם קונצרן "ידיעות".

עופר נמרודי ויובל נתן סירבו להגיב. תגובתה של תמי מוזס-בורוביץ טרם נמסרה.

כתבות מומלצות

גילה פימה. "בשיא הקושי שלי ראיתי שאני יכולה להעלות חיוך למישהו אחר שקשה לו"

"לעבודה שלי יש סטיגמות, היא לא נחשקת. אבל לא אכפת לי מה חושבים"

אילו מניות עשויות לשרוד טלטלות קשות?

"שגר ושכח": האם יש מניה ששווה להשקיע בה ל-20 שנה?

ארוחה של מקדונלד'ס. המגמה הכללית של השמנה לא יכולה להיות מיוחסת רק להתנהגות של הפרט, אלא גם לסביבה שבה כולנו חיים

בשקט בשקט, העלימה מקדונלד'ס אופציה מהתפריט – והיא יודעת בדיוק למה

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

האי סנטוריני ביוון.
גלויות הכתובות כאגדות
עם מודרניות

"פעם, בקיץ עוד אפשר היה למצוא טיסה ליוון ב–150 דולר. היום, זה כבר 450"

כרם התימנים. "נהייתה שכונה של אנשים מפונפנים"

"יש מיליונרים מכל העולם שהוקסמו מהשכונה, רוצים כאן נכס - ולא מעניין אותם המחיר"