מפנים אותנו? בואו נעשה קופה

זוג מתנחלים משא-נור מציע למכירה שטחי פרסום למודעות על גבי ביתם. אולי תהיה שם פרסומת ל"שלום עכשיו"? ומה השלב הבא? למה שלא יבוא ספונסר גדול שיספק למתנחלים צמיגים לשריפה וייתן לכל מתנגדי ההתנתקות חולצות בחינם עם הכיתוב "צמיגי שלמה"?

רן רימון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רן רימון

ההתנתקות היא תהליך כואב וקשה לכולם. למצדדים בה, כמו גם למתנגדים, כי לאנשים שעוזבים את ביתם בעשרות השנים האחרונות התהליך הוא תהליך כואב ועל כך אין עוררין.

על גובה הפיצוי שיקבלו המפונים יש דיון ציבורי סוער למדי - האם כסף קונה הכל? האם המחיר יכול להיות גבוה דיו על מנת לפצות על עוגמת הנפש? או האם פשוט "עשו קופה יפה" על העזיבה?

אבל היום מתקבלת הוכחה קטנה, פרט מסויים אשר מוסיף נופך מכוער להתנתקות.

ההתנתקות מתוקשרת? ידוע. שנים לא נראו כל כך הרבה צלמים, שלעתים לא ברור אם הם מבנים את המציאות או שזו מתרחשת למול עיניהם. לא אחת רואים שהמהומות מתחילות רק כשהמצלמה חולפת על פני המפגינים/מתבצרים/מתנגדים. אבל אנשים המתכוונים להתבצר יחד עם מאות אחרים ולהילחם נגד הפינוי ומציעים למכירה את שטח הפרסום על גבי הבית - זה כבר שיא השיאים.

היום התפרסם כי זוג מתנחלים משא-נור מציע למכירה שטחי פרסום למודעות על גבי ביתם. לפי ההצעה, אשר פורסמה באתר המכירות המקוון אי-ביי, תמורת מחיר התחלתי של 40 אלף דולר ניתן לרכוש שטח פרסום על גבי הבית.

מה השלב הבא? למה שלא יבוא ספונסר גדול שיספק למתנחלים צמיגים לשריפה וייתן לכל מתנגדי ההתנתקות חולצות

מי שמתנגד להתנתקות ורוצה להציע נישואין לחברתו, איזו דרך טובה יותר מזו? ומה יקרה אם את השטח תרכוש דווקא תנועת שלום עכשיו, למשל?
אין גבול לציניות שניתן להשתמש בה, אבל הדבר מעציב הרבה יותר ממשמח. שני המפרסמים באי-ביי אומרים כי אירוע הפינוי יצולם וישודר ברחבי העולם. אמנם טרם הוגשו כל הצעות לרכישה, אך לא מן הנמנע שאנשים ירכשו את השטח. מי שמתנגד להתנתקות ורוצה להציע נישואין לחברתו, איזו דרך טובה יותר מזו? ומה יקרה אם את השטח תרכוש דווקא תנועת שלום עכשיו, למשל? האם המוכרים יסכימו לקבל תשלום גם תמורת מסר אשר יתקוף את דרך חייהם?

גם אם ההצעה היא תעלול פרסומי, נמוך יותר מכך אי אפשר לרדת. אידיאולוגיה היא דבר מבורך וכל אדם יכול להילחם על דעתו, אבל "לעשות קופה" על הדרך? זו הזניית ערכים לשמה.

כתבות מומלצות

ג'ורג'ה מלוני בנאפולי, שלשום

סערה נדירה: צירוף הגורמים שמאיים להיות חמור יותר ממשבר 2008

וילה רחוב קדמה הרצליה

הבנק סירב לקבל כסף מרוסיה - והרס את החלום על הווילה בהרצליה

ביידן לפיד הצהרת ירושלים

הדיל האמריקאי: מסלול ירוק להיי־טק הישראלי - תמורת הגבלת היצוא

קוסטה ריקה

"החופים פסיכיים, במחיר של מיליון וחצי קונים וילה קו שני לחוף - אבל אז המכות התחילו להגיע"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

יוגה

"זה התחיל מכל מיני תל אביבים שחיפשו מפלט מהעיר, עכשיו יש כאן צונאמי״

רעות עייני ילדים מחוננים

"בקיץ היה לי כאן טירוף": כמה עולה לייצר ילד מחונן?