קבלת פנים צוננת לנתניהו

לא בכל יום קם פוליטיקאי ומתפטר מתפקיד נחשק בגלל "צו מצפונו", ובכל זאת זכה צעדו של נתניהו ליחס חשדן ומסויג מכל הפרשנים. האמת היא שנתניהו הרוויח את היחס הזה ביושר - גם כשהוא מאמין לעצמו כבר לא מאמינים לו

אהוד אשרי
אהוד אשרי

הפעם תפסה הדרמה את ערוצי הטלוויזיה בחמישה לארבע אחר הצהריים. ערוץ 2, הפעם באחריותה של "רשת", ידע שעוד מחדל נוסח שפרעם יהיה בלתי נסלח. הוא לא היסס להקריב את הטלנובלה התורנית ("היפים והאמיצים"), ודקות ספורות לאחר ההתפטרות פרץ לשידור במטרה נחושה להוכיח מי כאן ערוץ החדשות המוביל. ממש באותו הזמן הגיע ערוץ 10 לאותה מסקנה. הוא קטע את תוכניתה של אופרה ווינפרי באמצע המפגש הלוהט עם גברברי "עקרות בית נואשות" ופרץ במבזק מיוחד. מי שפיגר מאחור היה ערוץ 1. עברו כ-25 דקות עד שמחלקת החדשות שלו נכנסה לפעולה.

בעוד שחדשות 10 הסתפקו במבזק קצר בהנחיית המגישה הזוטרה תמר איש שלום, החליטה חברת החדשות לירות בכל הכלים. כאמור, היה לה מה להוכיח. עודד בן עמי נקרא אל הדגל שעתיים לפני הזמן כדי להגיש משדר מיוחד ומורחב בן שעה, שהיה אמור להחזיק את הצופים עד מסיבת העיתונאים המובטחת של נתניהו שנועדה לחמש. חלק מרכזי ממנו הוקדש לראיון ראשון עם השרה לימור לבנת, שהסירה בחצי פה את סימן השאלה הגדול שריחף באותו רגע על המערכת הפוליטית - היא נתנה להבין שהיא לא מתפטרת. אחר כך חזרה על אותם דברים בשני הערוצים האחרים.

עזבו אותו מההתנתקות

המשדר של ערוץ 1, בהנחיית אורי לוי, העמיד במרכזו את הפרשן חנן קריסטל ואת הכתבת אילה חסון. קריסטל, כדרכו, ניתח את ההתפתחות במונחים של תחרות ספורט. עזבו אותו מההתנתקות וממצב המשק. יש משחק מכריע בין שרון לנתניהו והשאלה היא מי משניהם ייקח את האליפות. חסון, כדרכה, ייצגה בנאמנות את הלכי הרוח בלשכת שרון: נתניהו מתפטר רק בגלל שיקולים פוליטיים, טענה בלהט. לרגע היה קשה להבחין בשם מי היא מדברת - בשם עצמה או בשם שרון.

בעוד שחדשות 10 הסתפקו במבזק קצר בהנחיית המגישה הזוטרה תמר איש שלום, החליטה חברת החדשות לירות בכל הכלים. כאמור, היה לה מה להוכיח
משום מה, החליט ערוץ 10 להשאיר את המסך לשני מתחריו וחזר לשידור רק בחמש, עם צמד המגישים הבכירים, יעקב אילון ומיקי חיימוביץ'. צופה שחיפש אצלו מידע בשעה הקודמת קיבל מגזין בריאות עם דפנה שפיגלמן. בתחרות המוצהרת שלו עם ערוץ 2, היתה הפעם ידו על התחתונה - לפחות מבחינת הראשוניות. ההחלטה של חדשות 10 לדחות בשעה את המשדר המיוחד הזרימה את כל צופי אחר הצהריים לערוץ 2 והובילה אותם הישר לידיו של ערד ניר, שהמשיך את משדר ההתפטרות מחמש והלאה. בין ניר ל"ערב חדש" לא נשארו רבים שפנו לערוץ 10. מי שכן פנה, שמע פרשנות יוצאת דופן מפי רביב דרוקר. הוא היה היחיד מכל הפרשנים שהגדיר את צעדו של נתניהו "מהלך אובדני".

בשש ועשרה התלכדו שלושת הערוצים לשידור מסיבת העיתונאים ממשרד האוצר. מי שראה את הופעתו הלחוצה של שר האוצר ערב קודם, בעימות המשודר עם שמעון פרס, מצא נתניהו שונה לחלוטין - משוחרר, אישי, שלם עם עצמו (או לפחות מציג חזות כזאת) ומקרין סוג של אופוריה ("זאת הרגשה יוצאת מהכלל!"). נכון שההסבר שלו להתפטרות היה חלקי ורצוף סתירות פנימיות, אבל המסר האמיתי לא עבר במלים אלא בשפת הגוף ובמוזיקה. ושני אלה הציגו אדם שהוקל לו ויכול להתייצב בגאווה מול אבא.

לא בכל יום קם פוליטיקאי ומתפטר מתפקיד נחשק בגלל "צו מצפונו". ובכל זאת זכה צעדו של נתניהו לקבלת פנים צוננת, חשדנית ומסויגת מכל הפרשנים - ללא הבדלי מין, מעמד וערוץ. יהיה מי שיגיד שהיא נובעת ממדיניות "האתרוג" של התקשורת הישראלית. האמת היא שנתניהו הרוויח את היחס הזה ביושר. גם כשהוא מאמין לעצמו כבר לא מאמינים לו.

כתבות מומלצות

עומסים בנתב"ג

מבחינת חברות התעופה, השאלה אם תגיעו ליעד עם המזוודה היא "בעדיפות אחרונה"

נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין

רוסיה הגיעה לחדלות פירעון — לראשונה מ-1918

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

גילה פימה. "בשיא הקושי שלי ראיתי שאני יכולה להעלות חיוך למישהו אחר שקשה לו"

"לעבודה שלי יש סטיגמות, היא לא נחשקת. אבל לא אכפת לי מה חושבים"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אילו מניות עשויות לשרוד טלטלות קשות?

"שגר ושכח": האם יש מניה ששווה להשקיע בה ל-20 שנה?

ארוחה של מקדונלד'ס. המגמה הכללית של השמנה לא יכולה להיות מיוחסת רק להתנהגות של הפרט, אלא גם לסביבה שבה כולנו חיים

בשקט בשקט, העלימה מקדונלד'ס אופציה מהתפריט – והיא יודעת בדיוק למה