הוט מפסיקה את מהדורות החדשות האזוריות בשרון ובשפלה

לכ-35 עובדי המהדורות צפויים פיטורים; בסך הכל ישודרו מעתה מהדורות חדשות יומיות מחמישה אזורים ועוד מהדורה אחת בשפה הערבית

ענת באלינט חדש חדש
ענת באלינט
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ענת באלינט חדש חדש
ענת באלינט

שתי מהדורות של "חדשות הוט", החדשות האזוריות בכבלים, הפסיקו את שידוריהן אתמול, ולכ-35 עובדיהן צפויים פיטורים, לאחר שמועצת הכבלים והלוויין אישרה לחברות הכבלים לבטל את המהדורות בישיבתה ביום חמישי האחרון.

המהדורות ששידורן נפסק הן מהדורת אזור השרון ומהדורת השפלה - בשני האזורים שודרה אתמול המהדורה האחרונה. אזורי סיקור אלה יאוחדו עם אזורי השידור האחרים, וייתכן כי חלק מהעובדים ייקלטו שם מחדשו. בסך הכל ישודרו מעתה מהדורות חדשות יומיות מחמישה אזורים ועוד מהדורה אחת בשפה הערבית.

סגירת שתי המהדורות תביא לקיצוץ של מיליון דולר בתקציב "חדשות הוט", תקציב שהיה עד לאחרונה 6 מיליון דולר לשנה. אישור מועצת הכבלים והלוויין ניתן בעקבות בקשה של הוט, המחויבת לשדר את המהדורות על פי חוק, כדי לחסוך בהוצאותיה. ממועצת הכבלים והלוויין נמסר כי בתמורה התחייבה הוט להפוך את השידורים הקהילתיים לערוץ ארצי נפרד וכן לחזור להפיק את "חדשות המדע" בהנחיית טל ברמן בערוץ 8.

יש לציין כי עד לפני שנתיים שידרו הכבלים 14 מהדורות אזוריות, ואולם מספר אזורי השידור מצטמצם והתקציב שמקדישים הכבלים לתחום זה הולך ופוחת - זאת, אף שלכבלים יש עדיין חוב של כ-10 מיליון דולר על מהדורות אזוריות שלא שידרו בשנות ה-90.

אנשי החדשות האזוריות הגיעו לישיבת המועצה והופיעו בפני חבריה, אך לא הצליחו לבטל את ההחלטה. משה כץ, עורך המהדורה באזור השרון, אמר אתמול, זמן קצר לפני שידור המהדורה האחרונה: "אני מקווה שהמהלך הזה לא ישפיע על צופי הכבלים. המהדורה באזור שלנו הגיעה לרייטינג יפה בקרב התושבים פה, אבל נראה שאפילו זה כבר לא שיקול".

יו"ר מרכז המועצות האזוריות שמואל ריפמן פנה לשרת התקשורת דליה איציק במכתב, שבו טען כי ההחלטה על ביטול המהדורות "פסולה ומפלה", משום שתפגע בסיקור הנעשה ברשויות הקטנות וביישובי פריפריה, שייבלעו על ידי האזורים הגדולים שבמרכזם הערים הגדולות.

יו"ר מועצת הכבלים והלוויין, יורם מוקדי, אמר בתגובה: "ההחלטה נוגעת לצמצום של שני אזורים באזור המרכז והמשך מתן דגש לפריפריה. היא עומדת בהוראות החוק ומתחשבת במציאות הנוכחית של הטלוויזיה בכבלים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

הבניין ברחוב ליליאן בתל אביב. הבניין נמצא לפני הריסה ובינוי מחדש במסגרת תמ"א 38/2

הדירה נמכרה ב-11.5 מיליון שקל - וזו הדירה הזולה ביותר שנמכרה בבניין

גאוטם אדאני. קבוצת אדאני כינתה את הדו"ח "מרושע בזדון", "מזויף" ו"מחקר לוקה בחסר"

"זו ההונאה העסקית הגדולה בהיסטוריה'': מניות אדאני ממשיכות לצנוח