מיכל ינאי חויבה לשלם 425 אלף שקל לחברת ההפקות באזז

חברת באזז חתמה על חוזה עם ינאי להפקת סדרה המבוססת על יומני וידיאו חושפניים של ינאי; ינאי חזרה בה מהסכמתה להפיק את הסדרה

רוני קורן-דינר
רוני קורן-דינר

השחקנית והמגישה מיכל ינאי חויבה לשלם לחברת ההפקות באזז סך של 425 אלף שקל בגין ביטול סדרה בהשתתפותה. כך פסק אתמול הבורר אמנון סטרשנוב, בתביעות ההדדיות שהגישו שני הצדדים.

חברת באזז, בבעלות גלית בנגלס ועידו צוקרמן, חתמה בשנת 2002 על חוזה עם ינאי להפקת סדרה המבוססת על יומני וידיאו חושפניים של ינאי. בין הצדדים הוסכם על קונספט שלפיו ינאי תעביר לידיהם של בנגלס וצוקרמן קלטות שצילמה בעצמה, ובסדרה המוגמרת ישולבו גם קטעים מבוימים ומתוסרטים שהתפר בינם לבין הצילומים המציאותיים יישאר מעורפל בכוונה תחילה. על יסוד תוכנן של הקלטות והרעיון העומד מאחורי הסדרה, נמכרה הסדרה לחברת YES מראש תמורת כ-300 אלף דולר.

מספר חודשים לאחר מכן הודיעה ינאי למפיקים כי היא מבטלת את הסדרה בשלמותה, מאחר שאינה תואמת, לכאורה, הסכמות שדובר עליהן כגון הכנסת שינויים שדרשה. מפסק הבוררות עולה כי המפיקים ניסו לדבר על לבה של ינאי ולהכניס שינויים לשביעות רצונה, אולם ינאי סירבה בכל תוקף להמשיך בהפקה.

בנגלס וצוקרמן החליטו לתבוע את ינאי על הפרת החוזה, באמצעות עו"ד יוסי כהן. בכתב התביעה, על סך 2 מיליון שקל, העריכו המפיקים כי ינאי החליטה לסגת מההפקה לאחר שצפתה בפרק הראשון הערוך מתוך הסדרה יחד עם בעלה המיועד, עופר רסלר. בנוסף, מאחר שינאי דיברה בצילומים על מערכות יחסים אינטימיות ודברים אישיים נוספים כגון לבטי הקריירה והזוגיות שלה, העריכו המפיקים כי היא חששה בנוסף כי תדמיתה תיפגע.

לאחר פרסום דבר התביעה החליטה ינאי לתבוע תביעה נגדית את בנגלס וצוקרמן בטענה כי פגעו בשמה הטוב. סך התביעה עמד על 6 מיליון שקל. ינאי טענה כי המפיקים הפיצו עליה שמועות שלפיהן דיברה בקלטות על אורגיות, על שימוש בסמים וכדומה.

הבורר סטרשנוב קבע בפסיקתו כי בנגלס וצוקרמן לא חרגו באופן מהותי מהתסריטים הכתובים לפרקי הסדרה שינאי אישרה מראש, ובכל מקרה הסכימו לשינויים שביקשה. ואולם, ככל הנראה ינאי חזרה בה מסיבותיה שלה מרצונה בהפקת הסדרה. לפיכך קבע הבורר כי ינאי הפרה התקשרות חוזית ופסק פיצויים לחברת באזז.

כתבות מומלצות

כרם התימנים. "נהייתה שכונה של אנשים מפונפנים"

"יש מיליונרים מכל העולם שהוקסמו מהשכונה, רוצים כאן נכס - ולא מעניין אותם המחיר"

שיעור תכנות בבית ספר בנס ציונה. תפקידם של המורים נהפך לקשה מתמיד

עמדתי בשקט ליד הלוח וחיכיתי, ביקשתי שקט, ואז הרמתי את הקול. כך נראה הרגע בו הבנתי שאני צריך לקחת הפסקה מהוראה

אורית פנחס וטלי שילון. "אנחנו משלמות 16 אלף שקל, אבל זה שכר רעב"

"יש מיליון דירות שצריכות להיבנות ואין מי שיתכנן אותן - הצעירים רואים שבהיי-טק אפשר להתחיל עם משכורות של 30 אלף שקל בחודש ועוזבים"

ח"כ בנימין נתניהו. הסקרים נראים אופטימיים מתמיד מבחינת נתניהו

עדיין יש סיכוי טוב שנתניהו יגיע לאגף 10 בכלא מעשיהו - והוא יודע את זה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

משרדי גוגל במנהטן. מי שלא יסדיר את התשלום הזה עד 1 באוגוסט – חשבונו יושעה

"מאלצים אותנו לשלם אחרי שכבר התמכרנו": התכסיס של גוגל מכה שנית

קציר חיטה בסוריה, יוני 2022. הקציר מגדיל את היצע החיטה, אבל החשש ממיתון מקטין את הביקוש

פתאום ההשקעות הכי חמות צונחות: נפט, סחורות, תשואות – למה זה קורה?