הממשלה הדיחה את מנכ"ל רשות השידור יוסף בראל מתפקידו ברוב של 13 נגד 2

ראש הממשלה תמך בהדחה, השרים שטרית ואיציק התנגדו; אולמרט יביא לאישור הממשלה בתוך שבוע ממלא מקום לבראל; מזוז אסר על השתתפות שלום והנגבי בהצבעה בשל ניגוד עניינים

ענת באלינט חדש חדש
ענת באלינט
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ענת באלינט חדש חדש
ענת באלינט

מנכ"ל רשות השידור, יוסף בראל, יודח מתפקידו, כך החליטה היום הממשלה. ברוב של 13 שרים בעד, 2 מתנגדים ו-3 נמנעים אושרה ההחלטה.

ראש הממשלה אריאל שרון תמך בהדחה. התנגדו לה השרים מאיר שטרית ודליה איציק ונמנעו בנימין נתניהו, בנימין בן אליעזר ודני נווה. השרים ישראל כץ השוהה בחו"ל ונתן שרנסקי שהתפטר הבוקר לא הצביעו.

גם השרים סילבן שלום וצחי הנגבי לא השתתפו בהצבעה, לאחר שהבוקר פירסם היועץ המשפטי לממשלה חוות דעת, שלפיה השניים לא יוכלו להשתתף בהצבעה בשל ניגוד עניינים. זאת מכיוון שאמו של השר הנגבי, גאולה כהן, ואשתו של השר שלום, ג'ודי ניר מוזס, מגישות תוכניות רדיו ב"קול ישראל". שלום התמרמר וטען כי מדובר בהחלטה לא נכונה, של ידע עליה מראש, וכי אשתו עובדת ברשות השידור שנים רבות.

חוות הדעת של היועץ מני מזוז הוגשה בעקבות פנייה של התנועה לאיכות השלטון ואיגודי הבמאים והתסריטאים. הארגונים החליטו לפנות אל מזוז בעניין, לאחר שדרשו מהשרים לפסול את עצמם אך נענו בסירוב.

מליאה חדשה תורכב בתוך 45 ימים

על פי החלטת הממשלה, השר האחראי על רשות השידור, אהוד אולמרט, יצטרך להביא לאישור הממשלה תוך שבוע ממלא מקום זמני ליו"ר הרשות, ובתוך 45 יום הוא מחויב להרכיב מליאה חדשה לרשות. מליאת רשות השידור סיימה באופן רשמי את כהונתה בדצמבר 2003.

בדיון בממשלה נשא שר התמ"ת, אהוד אולמרט נאום ובו פירט באזני השרים את הנימוקים להדחה, מהלך שאין לו תקדים ברשות השידור. בראל הנהיג ברשות השידור "שיטה של שקר והונאה".

גם מזוז, בחוות דעת שכתב ושנחשפה ב"הארץ" בשבוע שעבר, קבע כי "אין מנוס מאישור ההצעה על ידי הממשלה". מזוז השתתף היום בדיון ואמר כי הוא עומד מאחורי קריאתו להדחת בראל.

גורמים במשרד התמ"ת אמרו אתמול כי "אולמרט נחוש להביא את ההדחה להכרעה בממשלה. השר לא יסכים לשום הצעת פשרה זולת החלטה חד משמעית, בהתאם לחומר הרב שהצטבר בנושא, ולאור המלצתו החד משמעית של היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז".

בין הנסיבות המצדיקות את ההדחה, לפי מזוז: דו"חות מבקר המדינה קבעו כי בראל פעל בניגוד לחוק ולמנהל התקין; הוא הנהיג מינוי מקורבים, קידם עובדים ללא מכרזים והתקשר עם מפיקים חיצוניים ללא אישור כדין.

כתבות מומלצות

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט