יפעת מחקרי מדיה: בנק הפועלים נמצא במקום הראשון בדירוג האזכורים בכותרות העיתונות היומית במארס

בחודש מארס הופיעו 295 כותרות שעסקו בבנק, חיוביות ושליליות גם יחד; במקום השני ממוקמת בזק, ואחריה בנק לאומי; במקום הראשון בעיתונות הדתית ממוקמת מירס, בעיקר בזכות "הסלולרי הכשר" שהשיקה

עבודות מחקר
עבודות מחקר

יפעת מחקרי מדיה מתקדמים, פרסמה את הדירוג החודשי העוקב אחר איזכור החברות הגדולות במשק בכותרות העיתונות היומית. הדירוג כולל ניתוח הופעות החברות המסחריות בכותרות וכותרות המשנה של העיתונות היומית החילונית והדתית לחודש מארס, אינו כולל גופי שידור.

במקום הראשון בדירוג חודש מארס נמצא בנק פועלים עם 295 כותרות. מנכ"ל יפעת מחקרי מדיה מתקדמים, נתי יעקובי, ציין כי: "בנק פועלים היה הגוף המוביל בכותרות הן בעיתונות היומית והן במגזר הדתי עם נטייה בולטת לסיקור שלילי. רוב האזכורים השליליים של הבנק היו בהקשר לחשד הלבנת ההון בסניף הירקון של הבנק."

יעקובי ציין, כי מבדיקה מעמיקה יותר עלה כי בעיתונות היומית הכללית השכיל הבנק לאזן וליצור לעצמו רווח תקשורתי של כותרות חיוביות רבות בעיקר בשל מכירת סיגניצ'ר ברווח הון מרשים וקניית בנק שוויצרי. עיתונות המגזר הדתי לא סיקרה בצורה מיוחדת מהלך זה ורוב הסיקור של הבנק בכותרותיה (68%) היה שלילי.

במקום השני ממוקמת חברת בזק שזכתה לכ-205 כותרות וכותרות משנה (ועלתה מהמקום השלישי בחודש פברואר). הבולט בסיקור החברה הוא שכ-60% מהכותרות שקיבלה היו בעלי צביון ניטרלי. בזק הוזכרה בעיקר בנושאים הקשורים להפסקת כהונתה של מיקי מזר כיו"ר החברה וההתמודדות על רכישת החברה.

במקום השלישי נמצא בנק לאומי, שירד מהמקום הראשון בחודש הקודם, עם 195 כותרות. הבנק הוזכר בעיקר בהקשרים חיוביים וניטרליים, והנושאים המרכזיים בהם הוזכר היו מכירת חלק ממניות הבנק ע"י המדינה לדויטשה בנק, עלייה ברווחי לאומי שווייץ ועוד.

את טבלת עשר החברות המובילות בכותרות לחודש מארס סוגרת אי.די.בי עם 67 כותרות. החברה הוזכרה בעיקר בהקשר לסיקור רווחי סלקום הנמצאת בבעלותה, ארגון מחדש של פעולות הנדל"ן של הקבוצה והתרומה האישית של נוחי דנקנר לקהילה.

בטבלת העיתונות הדתית, הייתה מירס שיאנית הכותרות החיוביות, עם 14 כותרות חיוביות (78%) בעיקר בזכות "הסלולרי הכשר" שהשיקה החברה באישור הרבנים. גם אגד בלטה החודש עם 9 כותרות חיובית. היא הוזכרה בעיתונות הדתית בקשר לתיגבור הקווים מירושלים ומבני ברק להר מירון.

כתבות מומלצות

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

עומסים בנתב"ג

מבחינת חברות התעופה, השאלה אם תגיעו ליעד עם המזוודה היא "בעדיפות אחרונה"