עיתונאי רשות השידור: יוסף בראל מבזה את בית הדין לעבודה

נמשך מאבק עיתונאי רשות השידור להרחקתו של זליג רבינוביץ, מקורבו של מנכ"ל הרשות יוסף בראל, מעמדות הניהול ברשות

ענת באלינט חדש חדש
ענת באלינט
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ענת באלינט חדש חדש
ענת באלינט

המאבק של עיתונאי רשות השידור להרחקתו של זליג רבינוביץ, מקורבו של מנכ"ל הרשות יוסף בראל, מעמדות הניהול ברשות נמשך. אתמול הוציא עורך הדין של אגודת העיתונאים בירושלים, אופיר טל, מכתב לפרקליטות מחוז ירושלים, שבו הוא טוען כי נוכחותו של רבינוביץ בישיבת הנהלת רשות השידור ביום שלישי השבוע היא בגדר ביזיון בית הדין לעבודה.

ישיבת ההנהלה עסקה בתקציב הרשות לשנת 2005. בית הדין לעבודה בירושלים פסק בעבר כי רבינוביץ לא יוכל למלא תפקידי ניהול ברשות השידור. טל דורש מפרקליטות מחוז ירושלים לנקוט צעדים מיידים נגד בראל, האחראי, לטענת טל, על הפרות חוזרות ונשנות של החלטת בית הדין. אם לא יעשה כך, מאיימת אגודת העיתונאים לשוב ולפנות לבית הדין לעבודה בתוך שבוע.

רבינוביץ היה עוזר צלם ברשות השידור וזכה לקידום מטאורי על ידי בראל - הוא מונה לתפקיד מפיק ראשי של התוכנית "יומן" וזכה גם, עד להתערבות בית המשפט, לתואר מנהל מחלקת משאבים בערוץ 1 - תפקיד שלא היה קיים קודם לכן. הוא נשוי לאילנה רבינוביץ, העוזרת האישית של בראל. על הקידום של בני הזוג רבינוביץ נמתחה ביקורת נוקבת בדו"ח מבקר המדינה, והוא אחת העילות לרצונו של השר אהוד אולמרט להדיח את בראל מתפקידו.

מרשות השידור נמסר בתגובה כי הישיבה שאליה מתייחסת אגודת העיתונאים לא היתה ישיבת הנהלה, אלא "ישיבות עבודה טכניות, שנועדו להתייעצות כללית ולגיבוש רעיונות לצמצום הוצאות הרשות".

בתוך כך נמשכים חילופי דברים קשים בין היועצת המשפטית של הרשות, חנה מצקביץ, לבין יו"ר ועדת הכספים של הרשות, אביטל הכט. לאחר שמצקביץ האשימה את הכט בהתנהלות לא תקינה של ועדת הכספים והוועדה להסדרת סוגיית זכויות היוצרים (שגם בראשה עומדת הכט), השיבה לה ביום שני הכט במכתב משלה. הכט כותבת כי מצקביץ אינה מסייעת למוסדות הציבוריים של רשות השידור, אלא מפריעה להם למלא את תפקידם הציבורי. בקשר לטענת מצקביץ כי הכט מנסה לקדם החלטות ללא ייעוץ משפטי כנדרש, אומרת הכט כי מצקביץ אינה נוכחת בחלק גדול מהישיבות שאליהן היא מוזמנת, ומשום כך הן מתקיימות ללא ייעוץ משפטי צמוד כנדרש.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

Doctor illustration.

סוף לחותמת גומי של רופאים: אישורי מחלה יעברו לקופות החולים

סוכני הכאוס שיתוף

זה לא התחיל בבחירות: סוכני הכאוס שסללו את הדרך להפיכה המשטרית