נמרודי ממשיך בקיצוצים: נסגר אתר "מעריב אינטרנשיונל" באנגלית

כך נודע ל-TheMarker; האתר ירד מהרשת, והקישור אליו מ-NRG הוסר אף הוא; נמרודי מסר בתגובה כי "האתר ירד לשם עדכון ובנייה מחדש ויחזור במתכונת מחודשת בעתיד"

רוני קורן-דינר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רוני קורן-דינר

מו"ל "מעריב", עופר נמרודי, ממשיך בקיצוצים הרוחביים במחלקות העיתון. לפני מספר שבועות הוחלט על סגירת אתר האינטרנט "מעריב אינטרנשיונל" באנגלית - אתר חדשות שאליו תורגמו הידיעות המרכזיות שהופיעו בעיתון "מעריב" ובאתר NRG. האתר ירד מהרשת והקישור אליו מ-NRG הוסר אף הוא. כך נודע ל-TheMarker.

נמרודי מסר בתגובה כי "האתר ירד לשם עדכון ובנייה מחדש ויחזור במתכונת מחודשת בעתיד", אולם יצוין כי בדרך כלל כאשר נבנית גרסה חדשה לאתר אינטרנט היא נבנית במקביל לתפעול האתר הישן, וכאשר היא מוכנה היא פשוט מחליפה את הגרסה הישנה. כך למשל עשה גם "מעריב" כאשר החליף את אתר "מעריב אונליין" באתר NRG.

ירידת האתר באנגלית מצטרפת, כאמור, לשורה של קיצוצים שנערכו לאחרונה ב"מעריב" במסגרת ההחלטה לקצץ 10% מהוצאות העיתון. הקיצוצים נובעים מעלייה ניכרת במחירי הנייר לעיתון המודפס ומההוצאות הכבדות שהיו כרוכות בהקמת אתר NRG לפני כחצי שנה - הוצאות שגרמו לחריגה מהתקציב השנתי. ההחלטה לבצע קיצוצים נפלה לאחר לחץ של נציגי איש העסקים היהודי-רוסי ולדימיר גוסינסקי המחזיק 27% ב"מעריב". במסגרת הקיצוצים פוטרו 10 עיתונאים ועורכים, נסגר מוסף "נשים" והופחת באופן משמעותי מספר העמודים במדור הכלכלי.

ברבעון השלישי של 2004 דיווח "מעריב" על צמיחה בהכנסות ב-3% לרמה של 142.9 מיליון שקל, אבל בשורה התחתונה רשם הפסד נקי של 19.4 מיליון שקל ברבעון. בתשעת החודשים הראשונים של השנה רשם מעריב רווח נקי של 66 מיליון שקל - רווח שנובע ברובו מהמימוש הגדול של מניות מתב. מימוש זה בוצע עוד ברבעון הראשון והניב למעריב רווח הון של 93 מיליון שקל. תזרים המזומנים מתחילת השנה היה חיובי והסתכם בכ-15 מיליון שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ירוחם אקסלרטור מיינדסט 2019

"סבב הגיוס הראשוני התבסס על חלום, עכשיו הוא התחבר למציאות"

גילעד אלטשולר. "זקן אחד, אלטשולר, הזהיר - ואף אחד לא שמע"

הוא צדק? הסיכון גדל, ונבואת הזעם של אלטשולר עלולה להתגשם