יעקב שחר: אני מאמין בקפיטליזם - אני רוצה את זכויות השידור של ליגת העל בכדורגל

הבעלים של מכבי חיפה: "אני אחראי רק על כל ההוצאות ולא מקבל את כל ההכנסות; אני יכול למכור כרטיסים, להביא ספונסרים ולקדם מכירת מנויים, אבל אני לא יכול לקבל את הכסף הגדול - זכויות השידור"

דורון ברגרפרוינד
דורון ברגרפרוינד

זה היה כנס שבכלל היה אמור להכיר בין דסק כתבי מכבי והפועל חיפה ליעקב שחר, נשיא מכבי חיפה. אלא שבשלב מסוים של הפגישה במלון הר הכרמל, קצת אחרי הדיבורים על האלימות הגואה בכדורגל, פצח שחר במונולוג. "אני הבאתי את הרעיון של העברת קבוצות לבעלות פרטית. אני כבר 21 שנה במכבי חיפה, רובן כבעלים הפרטי. אבל יש בעיה, כי אני אחראי רק על כל ההוצאות ולא מקבל את כל ההכנסות. אני יכול למכור כרטיסים, להביא ספונסרים ולקדם מכירת מנויים, אבל אני לא יכול לקבל את הכסף הגדול - זכויות השידור".

שחר דיבר על הניסיונות שעשו ראשי מינהלת הליגה להשיג את זכויות השידור, רעיון שכשל לא מזמן. "יש בהתאחדות תקנון וכל מה שאנשי ההתאחדות צריכים זה לשנות את הסעיף בתקנון, כך שהזכויות יעברו לידי הקבוצות. זה הדבר שהכי מייאש אותי, כי זה לא קורה וזה הכסף הגדול אני מודה שהעובדה שאני לא זוכה בזכויות השידור גורמת לי להרהר בפרישה. אם יש סיבה שאני חושב לפרוש מכדורגל, זו הסיבה".

זאת היתה רק ההתחלה.

המתנגדים הישירים של שחר לרעיון המנהלת הם ראשי מכבי פתח תקוה, עמוס ואבי לוזון, שהעלו בשבוע שעבר הצעה להגבלת תקציב הליגה עד ל-25 מיליון שקל. "אני לא מכיר הגבלות תקציב, זה לא בלקסיקון שלי. זה לא מציאותי וזה לא יהיה. נכנסתי לכדורגל ואני מאמין בקפיטליזם. ההתאחדות צריכה לשנות חוקים, אבל לא חוקים כאלה. היא צריכה לשנות למשל את החוק שקובע שאי אפשר לבטל כרטיס אדום".

שחר סיפר כי דווקא ההפסד לרוזנבורג בסוף אוגוסט, "הרגע הכי קשה בקריירה שלי בכדורגל", היה המנוף לעונה המוצלחת. "אי אפשר להבין ולתאר איך הרגשתי. אבל בהמשך השבוע היה לנו משחק מול אשדוד, וידעתי שחייבים לנצח אותו. אם היינו מפסידים, יכול להיות שהיינו קורסים. בינתיים הכל הולך טוב. עשינו בחירות נכונות בזרים".

ומכאן הגיעה האבחנה שלו לגבי ההבדל בין חיפה לשאר הליגה. "בזכות הזרים גם אשדוד מצליחה. היא צירפה זרים מצויינים ומצליחה לא בזכות איזה ילד. אני לא יכול להגיד לשחקנים שלי להפסיד כדי שיהיה מתח. אנחנו רוצים לגדל שחקנים, אבל מכבי חיפה לא תרשה לעצמה להיות קבוצת מרכז טבלה עם שחקני נוער. מכבי חיפה רוצה להיות הכי טובה שיש ולהתמודד על כל התארים".

שחר לא הסתיר את דעתו גם על הירידה במכירת הכרטיסים העונה. "מכבי ת"א הביאה רק 700 אוהדים לחיפה. המשחקים בשעה מאוחרת כל כך, איך אבא אמור לשלוח את הילד שלו, אם המשחק נמשך אל תוך הלילה? אני רוצה גם להגיע לאיצטדיון ולדעת שכל אוהד יושב במושב שלו. שהעירייה לא תצפה שיהיו ספונסרים להגדלת האיצטדיון".

שחר התייחס גם למאמן רוני לוי: "רק היום אני יודע עד כמה ההחלטה להאמין בלוי היתה נכונה. אני לא יודע עוד כמה שנים הוא יישאר, אם החתונה הולכת טוב, אין סיבה לפרק אותה". ורוסו: "אני אוהד את ג'ובאני. הוא הגיע כדי להיות חלק מרכזי בחילופי הדורות שלנו. בקרוב ניפגש כדי להאריך את החוזה".

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"