"ידיעות אחרונות" עתר לבג"ץ כדי לקיים ראיון עם טלי פחימה

העתירה הוגשה לאחר ששב"ס סירב לאפשר לכתבים להיפגש עם פחימה במעצר ולהעביר לה שאלות בכתב; הניסיון האחרון ליצור עמה קשר נעשה באמצעות שליחת השאלות בדואר רגיל

ענת באלינט חדש חדש
ענת באלינט
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ענת באלינט חדש חדש
ענת באלינט

העיתון "ידיעות אחרונות" ושני כתבי העיתון, יובל קרני וגידי וייץ, הגישו שלשום עתירה לבג"ץ נגד שירות בתי הסוהר (שב"ס) ושר הביטחון בדרישה להוציא צו על תנאי שיאפשר לעיתון לקיים ראיון עם טלי פחימה. פחימה נמצאת במעצר מינהלי מ-6 בספטמבר, בחשד שסייעה לארגון טרור ועל רקע קשריה עם מנהיג הזרוע הצבאית של הפתח בג'נין, זכריה זביידי. העתירה, שהגישו עורכי הדין פז מוזר ורינת מודיאני ממשרד עו"ד ליבליך-מוזר, הוגשה לקראת כתבה שתתפרסם על פחימה במוסף "7 ימים".

העתירה הוגשה לאחר ששב"ס סירב לאפשר לכתבים להיפגש עם פחימה במעצר ולהעביר לה שאלות בכתב. הניסיון האחרון ליצור עמה קשר נעשה באמצעות שליחת השאלות בדואר רגיל, אך גם ניסיון זה נעצר על ידי השב"ס. דובר השב"ס מסר לכתבים כי ההחלטה שלא לאפשר ראיון עם פחימה התקבלה על ידי השב"כ, וכך אמר להם גם דובר משרד הביטחון.

העותרים מציגים שורה של נימוקים נגד החלטת השב"ס ושר הביטחון, ביניהם הפגיעה בחופש הביטוי, זכות הציבור לדעת וזכותם של הכתבים להביא לציבור תמונה אמיתית, מאוזנת ורחבה של סיפורה של פחימה. בעתירה נכתב: "זוהי פעם ראשונה בהיסטוריה של מדינת ישראל, שצעירה, אזרחית ישראלית, יהודייה, נעצרת במעצר מינהלי, ונחשדת בסעיפי אישום החמורים ביותר בספר החוקים של מדינת ישראל (...) העותרים רואים עצמם כבעלי הזכות, ואף בעלי החובה המקצועית, לדווח לציבור על פרשת מעצרה המינהלי של פחימה, וגם על פרטים אחרים הקשורים לדמותה הציבורית והפרטית".

בעתירה מופיעות השאלות שהיו מעוניינים הכתבים להעביר לפחימה, אך לא הגיעו לידיה. בין השאר: "איך חשת מול הריסותיה של העיר ג'נין? איך ניסית לסייע לשיקומו של התיאטרון של ארנה מר? האם זביידה שיתף אותך בתהליך הנפשי שעבר מנער המשחק בתיאטרון למפקד גדודי חללי אל-אקצה? האם שיתף אותך בחוויות המוות שעבר בעיר? מדוע התאכזב כל כך מהשמאל הישראלי? מהי תגובתך לאמירת השב"כ כי בינך ובין זביידה היה קשר רומנטי? מדוע הצבעת לשרון בבחירות האחרונות? כמה אישים טענו כי אחריך ואחרי מרדכי ואנונו רודפים בגלל מוצאכם המזרחי. מה דעתך על הטענה? מה דעתך על ואנונו? מה דעתך העקרונית על פיגועי ההתאבדות של הפלשתינאים?"

אתמול הוחלט כי הדיון בעתירה יתקיים במחצית הראשונה של דצמבר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

שדות חקלאיים הוד השרון

"חשבתי שעשיתי את עסקת חיי. היום אני מבין שניצלו את התמימות ואת חוסר הידע שלי"

הווילה של משפחת סעדה ברמות מאיר

וילת ה-Airbnb של משפחת סעדה - ובריכת השחייה שמסעירה את המושב