המכרז על ערוץ 2: משפחת לוצאטו ואיש עסקים יהודי-קנדי במגעים להשקעה באחת הזכייניות

איש העסקים, סמואל קימיה, עשה את רוב הונו בקנדה בעסקי נדל"ן למסחר ולמגורים, ומחזיק בקבוצת BIA הולדינגס; שווי כל אחת מהזכייניות בערוץ 2 מוערך ב-18-12 מיליון דולר

רוני קורן-דינר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רוני קורן-דינר

משרד עורכי הפטנטים לוצאטו את לוצאטו בבעלות אסתר וכפיר לוצאטו ואיש עסקים יהודי-קנדי, סמואל קימיה, מנהלים במשותף מגעים להשקעה באחת מזכייניות ערוץ 2, מתוך כוונה להשקיע 2 מיליון דולר ברכישת אחזקות בערוץ. קימיה - שעשה את רוב הונו בקנדה בעסקי נדל"ן למסחר ולמגורים, ומחזיק בקבוצת BIA הולדינגס - החל להשקיע בישראל לפני כשנה, והוא מבעלי קרן ההשקעות ביומד המממנת חברות ביוטכנולוגיה ומכשור רפואי.

שווי כל אחת מהזכייניות בערוץ 2 מוערך ב-18-12 מיליון דולר, ושלושתן - רשת, קשת וטלעד - נמצאות בהליכים לשינוי הרכב הבעלות בהן לקראת המכרז על הזיכיון המחודש בערוץ. בקבוצת לוצאטו וקימיה בוחנים השקעה ראשונית של 2 מיליון דולר, שיקנו לקבוצה 16%-10% באחת הזכייניות. מלבד שני העיתונים הגדולים שהודיעו על מכירת אחזקותיהם ברשת ובטלעד, עומדות למכירה מניות שטראוס-עלית (21%) וצדיק בינו (14%) ברשת, ומניות גד זאבי (28%) בקשת. כמו כן, הודיעה אתמול טלעד כי היא נמצאת במגעים להכנסת שותף זר שיחזיק בה עד 30%.

"אנו בוחנים ברצינות כניסה להשקעה באחת הזכייניות, אך לא נוכל בשלב זה לומר במי מדובר", אמר מנכ"ל קבוצת לוצאטו וקימיה, יניב יעקובי. "נוכל רק לומר כי הקבוצה המשותפת פעילה רבות בעשייה חברתית, והגיעה למסקנה כי על מנת להביא לשינוי מהותי וכדי לעורר את השיח הציבורי, עליה להשקיע באפיקי תקשורת דומיננטיים שונים".

עוד הוסיף יעקובי, כי הקבוצה פנתה למועצה לשידורי כבלים ולוויין, בבקשה שתבחן הוצאת מכרז מחודש לערוץ חדשות מסחרי. זאת, לאחר שרישיון השידורים של חברת חדשות ישראל - זכיינית ערוץ החדשות - בוטל, משום שלא עמדה במועדי ההיערכות לשידורים אשר קבעה המועצה.

יו"ר המועצה, עו"ד יורם מוקדי, אמר כי עדיין לא קיבל פנייה מקבוצת לוצאטו וקימיה, אך כאשר תגיע כזו היא תיבחן בעיון. עם זאת, הוסיף מוקדי: "לפי שעה, הסיכוי לפתיחת מכרז מחודש על ערוץ חדשות מסחרי הוא קטן מאוד".

משקיע זר לטלעד

יו"ר הדירקטוריון של זכיינית ערוץ 2 טלעד, יאיר המבורגר, אמר אתמול כי טלעד מנהלת מו"מ להכנסת משקיע זר שיחזיק עד 30% מהחברה; המבורגר הוא הבעלים של הראל ביטוח שמחזיקה 29% ממניות טלעד. השותף הזר ייכנס ככל הנראה במקום "מעריב" (24%), שמכר באחרונה את מניותיו לשאר השותפים.

עוזי פלד, מייסד של טלעד ובעל מניות (10%) אשר שימש עד לאחרונה גם כמנכ"ל החברה, אמר כי הכוונה היא למצוא משקיע מתחום התוכן: "כשם שבעבר החזיקה בטלעד חברת שמרוק מקבוצת דיסני, ולטלעד היו הזכויות הבלעדיות לשימוש בתכני דיסני בישראל, כך נבטיח שהשותף שנכניס יעשיראת התוכן של טלעד וערוץ2". שמרוק מכרה את אחזקותיה בטלעד (23%) לפני כארבע שנים לקבוצת גאון השקעות.

אתמול הודיעה רשמית טלעד על מינוי דורית ענבר, לשעבר יו"ר מועצת הכבלים והלוויין, למנכ"לית הזכיינית במקום פלד. "הרעיון למנות את ענבר היה משותף לי ולעוזי", אמר המבורגר. "רצינו להוציא הודעה מסודרת, אך בשל אילוצים שונים, ביניהם תקופת הצינון של ענבר שטרם הסתיימה, התעכבנו עם פרסום ההודעה", אמר. בהתייחסו לשמועות כי פלד הודח מתפקידו אמר המבורגר: "העובדה שגם אני וגם עוזי שהינו בחופשה בחו"ל הותירה את ההדלפות שנעשו ללא מענה, ואנו מצטערים על הרושם המוטעה שנוצר".

ענבר אמרה אתמול כי כצעד ראשון עם כניסתה לתפקיד נשכרו שירותיו של משרד הפרסום באומן-בר-ריבנאי ללוות את החברה עד המכרז, ומנכ"ל המשרד, משה גאון, ישמש כאסטרטג הראשי של טלעד.

כתבות מומלצות

מסך נתונים בבורסת וול סטריט מציג מרוץ עליות, בשבוע שעבר

רווחי החברות צומחים? מתברר שיש גורם שמנפח אותם

מייק בן ארי

"תמיד היתה לו תשובה הגיונית": כך הצליח איש אחד להונות 1,000 משקיעים

ליאור וייס. "אנשים לא יודעים עד כמה גדילה של עסק היא כואבת"

"אנשים אמרו לי - סיימת תואר בהצטיינות בטכניון וזה מה שאתה הולך לעשות?"

שירות נסיעה לפי קריאה של חברת ויה בניו יורק

חברות ההיי־טק שמפסידות מיליארדי דולרים מצאו דרך להישאר בחיים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

פרופ' אמיר ירון, נגיד בנק ישראל. ייתכן שזו הזדמנות עבורו לפעולות שיקררו את הביקושים לדירות

מחדל מחירי הדיור: כך התייקרה דירה ממוצעת ב-280 אלף שקל בשנה

גילעד אלטשולר

אלטשולר שחם חזר להוביל - ומי בתחתית? תשואות קרנות ההשתלמות לחודש יולי