העיתונאי יואב יצחק התפטר מ"מעריב" לאחר שהעיתון הודיע על השעייתו

"מעריב" פירסם מודעת התנצלות בעקבות ידיעה של יצחק על פגישת עדנה ארבל, השר טומי לפיד והעיתונאית שלי יחימוביץ' לתדרוך לאחר סגירת תיק "האי היווני"; יצחק: "הידיעה היתה נכונה"

רוני קורן-דינר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רוני קורן-דינר

עיתון "מעריב" השעה למשך חודש את העיתונאי העצמאי יואב יצחק, הכותב עבור העיתון ובמקביל מנהל את אתר החדשות NFC. יצחק בתגובה הודיע כי הוא מתפטר. זאת, בעקבות ידיעה שפירסם יצחק בעיתון ביום רביעי האחרון. יצחק כתב על פגישה שהתקיימה בביתו של ח"כ גדעון סער בין שופטת ביהמ"ש העליון עדנה ארבל, שר המשפטים יוסף (טומי) לפיד והעיתונאית שלי יחימוביץ'. מטרת הפגישה, לדבריו, היתה תדרוך עיתונאי שניתן ליחימוביץ' לאחר סגירת תיק "האי היווני". עוד נטען כי תוצאת הפגישה היתה טענות קשות שהשמיעה יחימוביץ' לאחר מכן נגד היועמ"ש מני מזוז בטורה השבועי בתוכנית "אולפן שישי" וטענות בזכות חוות דעתה של ארבל.

לאחר הפרסום התראיין לפיד והכחיש בתוקף את הדברים. למחרת, ביום חמישי, פירסם "מעריב" מודעת התנצלות על הידיעה. עוד הוחלט בעיתון להשעות את יצחק מעבודתו בעיתון למשך חודש. במסגרת אתר NFC פירסם יצחק מאמר שבו שטח את גרסתו תחת הכותרת "פגישה מעלה צחנה". יצחק טען כי מודעת ההתנצלות לא היתה על דעתו או בהסכמתו. יצחק סייג את דבריו בכך שהפגישה התקיימה עוד לפני פרסום המלצותיו של מזוז לסגירת התיק ולא לאחריה כפי שפורסם ב"מעריב", אך הדגיש כי הוא עומד מאחורי הדברים כיוון שעוד טרם פרסום ההמלצות נודע אופי החלטתו של מזוז.

"לאחר הפרסום הקריאו לי את נוסח מודעת ההתנצלות שתתפרסם בעיתון שלמחרת, והודעתי שאם זהו הנוסח הסופי ולא יתנו לי להכניס את גרסתי - אתפטר", אמר יצחק ל-TheMarker. "הידיעה היתה נכונה, ואני לא חוזר בי מהביקורת שהשמעתי כלפי ארבל, לפיד, יחימוביץ' וסער. כל עוד אמנון דנקנר הוא עורך 'מעריב', לא אחזור לכתוב בעיתון".

עורך "מעריב", אמנון דנקנר, אישר כי יצחק הושעה בשל פרסום ידיעה שגויה. על דבריו של יצחק כי יתפטר ולא יחזור לעיתון כל עוד דנקנר הוא העורך אמר דנקנר כי "רצונו של אדם כבודו".

כתבות מומלצות

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט

תופעות לוואי בעקבות שימוש בפרופסיה

"כל הגוף מרגיש מחושמל, הכל שורף וכואב": הם רצו לעצור את ההתקרחות. זה הרס להם את החיים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

נועם וימן

מתוחכמים ומסתוריים: האנשים שהבלעדיות הפכה אותם לעשירים מאוד

קייל דייויס, ממייסדי 3AC

שני החברים מהתיכון היו על גג העולם. היום הם חייבים 2.8 מיליארד דולר