הופסקה העסקת זליג רבינוביץ כמנהל משאבים בערוץ 1

בדו"ח מבקר המדינה מתואר כיצד פעל המנכ"ל בראל לקידומו של רבינוביץ; הפסקת העסקתו התרחשה בעקבות עתירה של אגודת העיתונאים לבית הדין האזורי לעבודה בירושלים

ענת באלינט חדש חדש
ענת באלינט
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ענת באלינט חדש חדש
ענת באלינט

רשות השידור הסכימה אתמול להפסיק את העסקתו של זליג רבינוביץ בתפקיד מנהל משאבים בערוץ 1, בעקבות עתירה של אגודת העיתונאים לבית הדין האזורי לעבודה בירושלים. רשות השידור הסכימה כי רבינוביץ לא יוכל לשמש יותר בתפקיד ניהולי בלי שעבר מכרז כחוק.

רבינוביץ החל את עבודתו ברשות כעוזר צלם והיה חבר בוועד העיתונות וההפקה. הוא היה למקורבו של יוסף בראל, מנכ"ל רשות השידור, וזכה בתוך זמן קצר לקידום מהיר ביותר, עד לתפקיד המפיק הראשי של התוכנית "יומן" ומנהל המשאבים של ערוץ 1. במקביל נשא לאשה את העוזרת האישית של בראל, אילנה זנגלבף-רבינוביץ. אגודת העיתונאים בירושלים וועד העיתונות וההפקה ניהלו מאבק נגד קידומו של רבינוביץ, ואתמול אמר יו"ר האגודה, ירון אנוש, כי פסיקת בית הדין מוכיחה כי המנכ"ל בראל לא יוכל לעשות בתוך הרשות כבתוך שלו.

דו"ח מבקר המדינה בעניין רשות השידור, המתפרסם היום, חושף את הצעדים שנקט בראל לקידומו של רבינוביץ. בין השאר מתואר בדו"ח כיצד הונמכו תנאי המכרז לתפקיד מנהל חטיבת מבצעים והפקה, כך שגם רבינוביץ, שאינו בעל תעודת בגרות, יוכל להתמודד בו; איך קודם רבינוביץ מתפקיד עוזר צלם לתפקיד ניהולי בכיר בטלוויזיה בתוך שנתיים; ואיך זכתה זוגתו שלוש פעמים לקידום בדרגה מעבר לתפקיד שהיא ממלאת, ולתוספות שכר חריגות.

מרשות השידור נמסר בתגובה כי תפקיד האחראי על הקצאת משאבים אינו תפקיד ניהולי, והוטל על רבינוביץ לתקופת מעבר בנוסף על תפקידו כמפיק.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

הווילה של משפחת סעדה ברמות מאיר

וילת ה-Airbnb של משפחת סעדה - ובריכת השחייה שמסעירה את המושב

משבר בשווקים

לראשונה: מדד קריטי של שוק האג"ח העולמי מאותת על משבר