יוסי דהאן התפטר ממליאת רשות השידור: "השידור הציבורי בישראל הולך ונמוג"

דהאן הוא נציג הציבור הרביעי שמודיע על התפטרותו מאז שבראל מונה לתפקיד מנכ"ל הרשות, לפני שנה וחצי

ענת באלינט חדש חדש
ענת באלינט
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ענת באלינט חדש חדש
ענת באלינט

חבר מליאת רשות השידור, הד"ר יוסי דהאן, הודיע אתמול על התפטרותו מהתפקיד. לדבריו, ההתנהלות של המוסדות הציבוריים של הרשות ושל הנהלתה מרוקנת את תפקיד נציגי הציבור ממשמעות. דהאן מאשים את מנכ"ל הרשות, יוסף בראל, בכך שהביא את הארגון למצב שבו הוא מנוהל ללא פיקוח ציבורי ומשרת אינטרסים של "פוליטיקאים כוחניים ונעדרי אחריות ציבורית", כפי שכתב במכתב שנשלח לשר הממונה על רשות השידור, אהוד אולמרט. "נוכחותו של מקורבו וחברו האישי של ראש הממשלה, אורי דן כפרשן קבוע ב'יומן' היא סמל לתרבות חופש הביטוי ברשות השידור", כותב דהאן.

דהאן הוא נציג הציבור הרביעי שמודיע על התפטרותו מאז שבראל מונה לתפקיד מנכ"ל הרשות, לפני שנה וחצי. לפניו התפטר יו"ר רשות השידור נחמן שי, יו"ר ועדת תוכניות הד"ר יהודית אורבך וחברת המליאה נילי כרמל-יונתן. במכתב מתאר דהאן תהליך שבו לדבריו השתלטו על רשות השידור ראש הממשלה אריאל שרון, ומי שהיה ממונה על הרשות רענן כהן, באמצעות מינוי בעלי תפקידים המשרתים את רצון הממשלה.

"למנהל רשות השידור מונה יוסף בראל", כותב דהאן, "שהכריז טרם מינויו שמה שיושמע מעל גלי האתר ויוקרן מעל מסך הטלוויזיה יהיה תלוי, בין היתר, ברצונו של ראש הממשלה - אמירה שמן הראוי היה שתביא לפסילתו". דהאן מתייחס גם למינוי של אברהם נתן ליו"ר רשות השידור, ואומר כי הוא מעניק גיבוי מלא לפעולות של בראל, גם בניגוד לעמדת הוועדות של נציגי הציבור, ונוהג כמי שעובד במנגנון ההנהלה של רשות השידור ולא כנאמן ציבור. בסיום מכתבו טוען דהאן כי "השידור הציבורי בישראל הולך ונמוג".

דובר רשות השידור מסר בתגובה: "אנו מכבדים את רצונו של דהאן להתפטר ומקווים שהכותרות שיזכה בהן יספקו את שאיפתו". הדובר הביע תמיהה על מועד ההתפטרות של דהאן, שבועות אחדים לפני שהמליאה מסיימת את כהונתה ועל כך שהעביר את מכתב ההתפטרות שלו לתקשורת עוד בטרם הגיעו לנמענים. ענת באלינט

כתבות מומלצות

ג'ורג'ה מלוני בנאפולי, שלשום

סערה נדירה: צירוף הגורמים שמאיים להיות חמור יותר ממשבר 2008

וילה רחוב קדמה הרצליה

הבנק סירב לקבל כסף מרוסיה - והרס את החלום על הווילה בהרצליה

ביידן לפיד הצהרת ירושלים

הדיל האמריקאי: מסלול ירוק להיי־טק הישראלי - תמורת הגבלת היצוא

קוסטה ריקה

"החופים פסיכיים, במחיר של מיליון וחצי קונים וילה קו שני לחוף - אבל אז המכות התחילו להגיע"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

יוגה

"זה התחיל מכל מיני תל אביבים שחיפשו מפלט מהעיר, עכשיו יש כאן צונאמי״

רעות עייני ילדים מחוננים

"בקיץ היה לי כאן טירוף": כמה עולה לייצר ילד מחונן?