הזוכות הגדולות בפרסי האקדמיה לטלוויזיה - חברות הכבלים

פרס סדרת הדרמה הטובה ביותר הוענק ל"שבתות וחגים"; פרס על מפעל חיים הוענק לחיים יבין, שאמר בנאומו כי יש להיזהר מניסיון השתלטות של פוליטיקאים על תכני המסך

גואל פינטו
גואל פינטו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גואל פינטו
גואל פינטו

טקס פרסי האקדמיה הישראלית לטלוויזיה התקיים אמש לראשונה. בעקבות ריבוי הערוצים החליטה הנהלת האקדמיה לקולנוע וטלוויזיה לייחד טקס נפרד ליצירה הטלוויזיונית. הזוכים הגדולים בטקס, שהתקיים במשכן לאמנויות הבמה בתל אביב, היו חברות הכבלים שלפי חברי האקדמיה עושות טלוויזיה מצוינת.

פרס סרט העלילה הטוב ביותר הוענק ל"היה או לא היה" של הבמאים לינה וסלבה צ'פלין. הסרט שהוקרן במסגרת "סרטים מכאן" של חברות הכבלים ונכתב בידי אלונה קמחי ועדנה מזי"א, עסק בסיפור אהבתם המיתולוגי של השחקנית חנה רובינא והמשורר אלכסנדר פן. פרס הדרמה הטובה ביותר הוענק ל"יוסי וג'אגר" בבימוי איתן פוקס, על פי תסריט של אבנר ברנהיימר, ששודר בערוץ 3 בכבלים. התסריט עסק בסיפור אהבה טראגי בין שני גברים המשרתים יחד.

פרס סדרת הדרמה הטובה ביותר הוענק ל"שבתות וחגים", ששודרה גם היא בערוצי הכבלים, בבימוי רני בלייר; פרס סדרת הקומדיה הטובה ביותר הוענק ל"שוטטות", בבימוי דני סירקין, דוד אופק ואסף הראל ששודרה בערוץ 2. פרס סדרת התעודה הטובה ביותר הוענק ל"דרומה", בבימוי ג'ולי שלז ודורון צברי, ששודרה בערוץ 1. הסדרה, שכבר זכתה בפרס זהה בפסטיבל הקולנוע בחיפה בשנה שעברה, עסקה במאבקן של התופרות ממצפה רמון לאחר שפוטרו.

פרס תוכנית האקטואליה הטובה ביותר הוענק ל"דין וחשבון עם רינו צרור", המשודרת בערוץ 10. פרס מגזין התרבות הטוב ביותר הוענק ל"ערב טוב עם גיא פינס", המשודרת בחברות הכבלים. פרס תוכנית האירוח הטובה ביותר הוענק ל"יצפאן", המשודרת גם היא בחברות הכבלים. פרס תוכנית הילדים הטובה ביותר הוענקה לדרמה "הילדים מגבעת נפוליאון" של ערוץ הילדים בכבלים.

פרס סדרת הבידור הטובה ביותר הוענק ל"שי ודרור", החוזרת בימים הקרובים לשידור בערוץ 10. פרס המשחק הטוב ביותר בדרמה הוענק ליהודה לוי על משחקו ב"יוסי וג'אגר" ולירדן בר כוכבא על משחקה בסדרה "בנות בראון". פרס המשחק הטוב ביותר בסדרה קומית הוענק לאורי גוטליב על משחקו ב"שוטטות".

כן הוענק פרס על מפעל חיים לחיים יבין, שהפתיע רבים כשאמר בנאומו כי יש להיזהר מניסיון השתלטות של פוליטיקאים על תכני המסך.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

הפגנות בוורשה, בירת פולין, נגד חוק ההפלות

התקדים הפולני: האם כך ייראה העתיד של ישראל?

הוצאת החשבון מהקפאה היא הליך שעשוי להימשך גם חודשים

אחד השותפים בחשבון הבנק מת? אתם עלולים להיחסם לחודשים