27% מהישראלים צופים ב-3 ערוצים לפחות מדי ערב

מכון רותם: כ-58% צופים בטלוויזיה כשעתיים ביום

לוגו הארץ
הארץ
לוגו הארץ
הארץ

מאת חני ברבש על אף המעבר המתמשך של צופים מערוצים כלליים לערוצים ייעודיים והירידה בצפייה בערוצים הכלליים, רוב הצופים מפעילים את הטלוויזיה באחד משני הערוצים המסורתיים הכלליים, כך עולה מסקר שערך מכון רותם למחקר שיווקי עבור האיגוד הישראלי לפרסום, ושלפיו כ-56% מהצופים בטלוויזיה בישראל נוהגים להפעיל את הטלוויזיה בערוץ 1 או 2.

הסקר יוצג היום על ידי מנכ"ל מכון רותם, אריה רותם, ביום עיון על טלוויזיה בעידן הרב הערוצי של האיגוד הישראלי לפרסום.

מהסקר עולה עוד כי 40.1% מפעילים את הטלוויזיה בערוץ 2 ו-15.9% מפעילים את הטלווזיה בערוץ 1 (ראו תרשים). כ-5.7% מפעילים את הזמן המוקדש לפעילות פנאי ביממה הטלוויזיה בערוץ המשפחה (ערוץ 3 בכבלים) ו-4.5% - בערוץ הספורט (ערוץ 5 בכבלים). הסקר נערך ב-20-15 באוגוסט בקרב מדגם מייצג של 501 איש מגיל 18 באוכלוסייה היהודית.

לפי נתוני הסקר, כ-72.8% מהאוכלוסייה היהודית הבוגרת נוהגים לצפות בטלוויזיה בערבים באמצע השבוע; 51% נוהגים לקרוא ספר או עיתון; 27.4% נוהגים לגלוש באינטרנט; 26.2% מאזינים לרדיו; 6.0% יוצאים לבלות; ו-3.4% יוצאים לטייל או עושים פעילות ספורטיווית.

בסקר נבדק גם מה אוהבים ישראלים לעשות בשעות הפנאי. כ-46.5% מהמרואיינים אמרו כי הם אוהבים לצפות בטלוויזיה; 17.1% אמרו כי הם אוהבים לקרוא עיתונים ו-17.1% אמרו כי הם אוהבים להאזין לרדיו. כ-12.4% אמרו כי הם אוהבים לגלוש באינטרנט.

הסקר בדק גם כמה זמן מקדישים המרואיינים לפעילויות האלה, ומהנתונים עולה כי 58% מהמרואיינים צופים בטלוויזיה עד שעתיים ביום; 35% צופים בטלוויזיה יותר משעתיים ביום. כ-7% מהמרואיינים אמרו כי אינם צופים בטלוויזיה. לגבי האזנה לרדיו אמרו כ-50% מהמרואיינים כי הם מאזינים עד שעתיים ביום בממוצע; 40% מאזינים יותר משעתיים ו-10% אינם מאזינים לרדיו (ראו תרשים).

לגבי עיתונים אמרו 81% מהמרואיינים כי הם מקדישים עד שעתיים ביום לקריאת עיתון; 5% אמרו כי הם מקדישים יותר משעתיים ביום לקריאת עיתון; ו-14% אמרו כי אינם קוראים עיתונים. לגבי האינטרנט אמרו כ-56% מהמרואיינים כי אינם גולשים ברשת; 36% אמרו כי הם גולשים באינטרנט עד שעתיים ביום בממוצע; ו-8% אמרו כי הם גולשים יותר משעתיים ביום.

מבדיקת הרגלי הצפייה בטלוויזיה עולה כי 27.4% מהמרואיינים נוהגים לצפות בשלושה ערוצים לפחות במשך 10 דקות רצופות ויותר בכל ערב. כ-15% אמרו כי הם צופים בשלושה ערוצים ו-12.4% אמרו כי הם צופים בארבעה ערוצים. כ-32.3% אמרו כי הם צופים בשני ערוצים 10 דקות לפחות ביום, ו-24.8% אמרו כי הם צופים רק בערוץ אחד 10 דקות לפחות ביום.

כ-68% אמרו כי יש להם לפחות שתי טלוויזיות בבית. ל-36% יש שלושה מקלטי טלוויזיה ול-32% שני מקלטי טלוויזיה. 25% אמרו כי יש להם מקלט טלוויזיה אחד, ו-7% אמרו כי אין להם מקלט טלוויזיה. משאלות אחרות בסקר מתברר כי ברוב משקי הבית, 91.8%, הטלוויזיה מוצבת בסלון. ב-9.9% מהבתים יש פינת טלוויזיה או פינת משפחה, שבה מוצבת הטלוויזיה. ב-71.1% מהבתים יש מקלט טלוויזיה בחדר השינה של ההורים וב-53.6% מהבתים יש מקלט טלוויזיה בחדר השינה של אחד מהילדים. ב-2.8% מהבתים יש מקלט טלוויזיה במטבח.

בסקר נבדקה גם מידת ההשפעה של פרסומות לפי אפיקי מדיה. כ-47.8% מהמרואיינים אמרו כי פרסומת בטלוויזיה משכנעת אותם לרכוש מוצרים יותר מפרסומות באפיקים אחרים; 22.5% אמרו כי עיתונים הם אפיק הפרסום המשפיע ביותר; 6.8% אמרו כי פרסומת ברדיו היא המשכנעת ביותר לרכישת מוצר; 6.8% ציינו שלטי חוצות; 2.8% ציינו פרסומות באינטרנט ו-6.0% אמרו כי פרסומות אינן משכנעות אותם לרכוש מוצרים.

לדברי רותם, מהסקר מתברר כי ככל שהצופה יותר צעיר כך הוא מושפע יותר מפרסומות בטלוויזיה: כ-66.7% מגילאי 18-24 אמרו כי פרסומת בטלוויזיה משפיעה על החלטתם לרכוש מוצר יותר מכל פרסומת באפיק מדיה אחר. בקרב קבוצת הגיל 34-25 ירד שיעורם ל-52%; ואילו בקרב גילאי 44-35 הוא ירד ל-41%.

רותם הוסיף כי מודעות בעיתונים הן אפיק פרסומי "חזק" יותר בקרב מבוגרים. לדוגמה, רק 15% מגילאי 18-21 אמרו כי מודעה בעיתון משפיעה על החלטתם לרכוש מוצר. בקרב קבוצת הגיל 34-25 עלה שיעורם ל-20%, ובקרב גילאי 44-35 הוא עלה ל-31%.

כתבות מומלצות

קציר חיטה בסוריה, יוני 2022. הקציר מגדיל את היצע החיטה, אבל החשש ממיתון מקטין את הביקוש

פתאום ההשקעות הכי חמות צונחות: נפט, סחורות, תשואות – למה זה קורה?

העיר לא זולה, אבל זה היה משתלם מכל בחינה אחרת

"הבית שלי בגד בי": תל אביבית שעוזבת אחרי שלושה עשורים מגלה מה שבר אותה

שי שרון. "הרגשתי שאני מתאמץ בעיקר בשביל שהבעלים של חברת האופנה ירוויחו יותר"

"חייתי במסיבה תמידית, אבל זה היה כלוב מזהב. עבודה חסרת משמעות"

נמל חיפה. הפקק בשנה וחצי האחרונות גרם למשק הישראלי נזק של עשרות מיליוני שקלים ביום, לפי משרד האוצר

פקק האוניות מול נמלי ישראל דועך והולך, ולא מהסיבות הנכונות

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

"מבחוץ זה נראה סקסי ומגניב, אבל כשנכנסים פנימה מתברר שזאת עבודה קשה והיא חייבת להיות מדויקת"

"אפשר להרוויח 30-20 אלף שקל בחודש מעבר למשכורת": איזה עסק הכי רווחי - פלאפל, פיצה, סושי או שווארמה?

עורכי דין שפרשו מהמקצוע. ״הדור שלנו מחפש מהר, קצר, ענייני, ומבקש שיהיו לו דברים נוספים בחיים, לא רק עבודה"

"הדור הזה עובר בקלות בין עבודות - ומשאיר מאחור את משרדי עריכת הדין"