היום מסתיימת כהונת המנכ"ל הזמני של רשות השידור, רן גלינקא; טרם הוחלט מי יהיה המנכ"ל הבא

ראש הממשלה לא נענה לבקשתו של השר הממונה על חוק רשות השידור, רענן כהן, המעוניין במינויו הקבוע של גלינקא, ולא הביא את מינויו לאישור הממשלה

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ


מאת אורי אילון

מנכ"ל רשות השידור הזמני רן גלינקא יסיים היום את תקופת כהונתו ברשות לאחר שישה חודשים. ביום חמישי נפגש גלינקא עם ראש הממשלה אריאל שרון, הגדיר את הפגישה "מצוינת", והביע את תקוותו כי מינויו יובא לאישור הממשלה בישיבתה אתמול. אולם ראש הממשלה לא נענה לבקשתו של השר הממונה על חוק רשות השידור, רענן כהן, המעוניין במינויו של גלינקא, ולא הביא את מינויו לאישור הממשלה.

ממחר תפעל רשות השידור ללא מנכ"ל, והוועד המנהל בראשותו של יו"ר הרשות, נחמן שי, יתפקד כהנהלה זמנית. הוועד כבר תיפקד באופן זה בחמשת השבועות שבין התפטרותו של אורי פורת למינויו של גלינקא לפני חצי שנה. גלינקא אומר כי הוא עדיין מצפה שמינויו יאושר בישיבת הממשלה הבאה, אולם הסיכויים לכך קלושים. לשכת שרון מנסה לקדם מועמדים מטעמה, דוגמת מנהל קול ישראל אמנון נדב.

כעת בוחן השר כהן את האפשרות למנות שוב מנכ"ל זמני למשך שלושה חודשים, עם אפשרות להארכה לשלושה חודשים נוספים, כפי שעשה בנוגע למינויו של גלינקא. כך כהן יעקוף שוב את אישור הממשלה ואת אישורה של ועדת רביבי הבודקת את המינויים בשירות הציבורי. בין השמות המוזכרים בלשכת כהן כמועמדים אפשריים לתפקיד מנכ"ל זמני גבוהים סיכוייו של מנהל ערוץ 33 יוסף בראל, המיודד עם השר כהן.

בינתיים בוחנת המחלקה המשפטית של התנועה לאיכות השלטון אם ההאשמות שהעלה דו"ח הביקורת של רו"ח יעקב גינצבורג מצדיקות את פסילת מינויו של גלינקא לתפקיד מנכ"ל הרשות. בתנועה מחכים עדיין לתשובת ראש הממשלה למכתב ששלחה לו לפני כשלושה שבועות, ובו נטען כי פסילתו של גלינקא היא בגדר התערבות פוליטית מסוכנת בשידור הציבורי. המכתב נשלח בעקבות הצהרתו של ראש הממשלה כי הוא מסרב למנות את גלינקא בשל "שידורים לא פטריוטיים" של ערוץ 1. התנועה למען איכות השלטון שוקלת להגיש עתירה לבג"ץ נגד ההחלטה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker