"נתניהו ליגה אחרת": מי מממן את הקמפיין שבו רה"מ מצולם עם טראמפ?

בגוש דן עלו אמש שלטים של נתניהו עם טראמפ, בדומה למערכת הבחירות הקודמת ■ ראש הממשלה רתם בעבר את הנשיא האמריקאי לקמפיינים שלו, וכעת זהות המפרסם אינה ברורה - בניגוד לחוק הבחירות

רפאלה גויכמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שלט של הקמפיין בתל אביב. תמיכה או ביקורת?
שלט של הקמפיין בתל אביב. תמיכה או ביקורת?

שלטי חוצות עם הסיסמה "נתניהו ליגה אחרת", שבהם נראה ראש הממשלה, בנימין נתניהו, עם חברו הקרוב, נשיא ארה"ב היוצא, דונלד טראמפ, נתלו אמש מחדש בגוש דן - כחלק ממערכת הבחירות הנוכחית, אולם לא הליכוד הוא שעומד מאחוריהם.

השלטים פורסמו בצורה אנונימית - כלומר על השילוט עצמו לא מופיע גילוי נאות מטעם מי הפרסום, בניגוד לחוק הבחירות שמחייב לציין את זהות המפרסם במהלך מערכת בחירות.

נתניהו התגאה בקשר הקרוב שלו לנשיא ארה"ב בשנים האחרונות, וגם רתם אותו בשלושת הסבבים האחרונים בבחירות בישראל לקמפיין שלו. בבחירות שנערכו בספטמבר 2019, התמקד קמפיין שלטי החוצות של הליכוד בקשריו של נתניהו עם מנהיגי העולם. ברחבי הארץ נתלו שלטים של נתניהו עם סיסמה זהה לקמפיין הנוכחי - "נתניהו ליגה אחרת" - שבהם הוא מצולם עם טראמפ, עם ראש ממשלת הודו, נרנדרה מודי, ונשיא רוסיה, ולדימיר פוטין.

כעת המפרסמים האנונימיים משתמשים באותו סלוגן כדי להציג את קרבתו של נתניהו לטראמפ - בעיתוי שבו מעשיו של טראמפ בימים האחרונים זוכים לגינוי בתוך ארה"ב וברחבי העולם.

טראמפ סרב להכיר בהפסדו בבחירות האחרונות לנשיאות, והשבוע ביקש מתומכיו לעלות על גבעת הקפיטול כדי לנסות להשפיע על חברי הקונגרס בהצבעה לאישור האלקטורים. אחרי חודשים של הסתה וטענות לא מבוססות על גניבת בחירות - אותן לא הצליח להוכיח גם בבית המשפט - רמז טראמפ לתומכיו שצריך לעשות הכל כדי לשנות את התוצאות. העצרת של טראמפ התפתחה לארוע אלים, שבו מאות אנשים פלשו לקונגרס, והאירוע הסתיים במותם של ארבעה אזרחים.

נתניהו וטראמפ, בינוארצילום: SAUL LOEB / AFP

הכרזות החדשות של נתניהו וטראמפ נתלו על שטחי הפרסום של חברת השילוט חוצות הזהב, שמחזיקה ברוב מתקני פרסום החוצות בתל אביב.

קמפיינים אנונימיים בשלטי חוצות נהפכו לדבר שבשגרה בחודשים האחרונים - בנובמבר פירסם אדם אנונימי שלטי חוצות בירושלים ותל אביב עם הכיתוב "אהוב שלנו", לצד תמונתו של נתניהו. באחרונה עלה קמפיין דומה שתומך בנתניהו על גבי עיתונים ואתרי החדשות, שבו גוף המכנה עצמו פורום אנשי העסקים בישראל, שחבריו מסרבים להזדהות.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker