נוני מוזס מבקש למנוע פרסום של הליכים נגדו בתוך קבוצת "ידיעות אחרונות"

במסגרת ההליכים המשפטיים נטען בין השאר כי מוזס הפסיד כמיליארד שקל מכספי העיתון בגין הימורים בהשקעות מסוכנות, וכן נטל מיליוני שקלים מקופת החברה להגנתו האישית בתיק 2000

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נוני מוזס
נוני מוזסצילום: ניר קידר

מה הם מסתירים? מו"ל "ידיעות אחרונות", ארנון (נוני) מוזס, ובעלי המניות הנוספים מנסים להטיל חיסיון על ההליך המשפטי שמתנהל נגדם. ההליך כולל שורת בקשות מצדו של דוד ליבר, דירקטור בעיתון מטעם משפחת יודקובסקי, שטוען להתנהלות פסולה בחברה מצד בעלי החזקות הרוב.

במסגרת ההליך של ליבר הוגשה שורת בקשות שנועדה למנוע את "שלטון היחיד" של מוזס בעיתון, לפי טענת ליבר. במסגרת ההליכים המשפטיים נטען, בין השאר, כי מוזס הפסיד כמיליארד שקל מכספי העיתון בגין הימורים בהשקעות מסוכנות, נטל מיליוני שקלים מקופת החברה להגנתו האישית בתיק 2000 – וכן כי הוא זוכה לתמיכה מלאה מבנק הפועלים, המחזיק 34% ממניות העיתון, להמשך כהונתו כמנהל החברה.

מוזס, בעלי המניות הנוספים והחברה עצמה דרשו חיסיון על ההליך כולו, בטענה כי הוא כולל סודות מסחריים. מנגד, ליבר - באמצעות עו"ד עפר פירט ממשרד פירט, וילנסקי, מזרחי, כנעני - התנגדו לבקשה לדלתיים סגורות בהליך כולו, אך הותירו לבית המשפט את ההחלטה לגבי ההליך הנוסף, הנוגע לסעדים הזמניים.

במסגרת הבקשה לסעדים זמניים דורש ליבר לקבל לידו מסמכים הנוגעים לעסקה שבה אמורה חברת ידיעות אחרונות לרכוש את מניות בנק הפועלים – עסקה שנשקלה כמה פעמים וירדה מהפרק, ולפי ליבר כעת חזרה לשולחן.

מוזס והמשיבים האחרים טענו כי ההליך הפומבי יביא לחשיפת סודות מסחריים של החברה. אלא שליבר טוען כי עד כה, בכתבי הטענות לא הצביעו המשיבים על שום סוד מסחרי שנחשף, וכי במסמכים שהוגשו לבית המשפט הושחרו חלק מהפרטים החסויים, וכי הפתרון הזה יכול להתבצע כל סוד מסחרי שעלול להיחשף.

לטענת ליבר, במסגרת ההליכים הזמניים עשויות להתברר טענות מהותיות ועקרוניות בנוגע לזכותו של דירקטור לקבל מידע על המתנהל בחברה, ולכן המקרה חורג מהעניין הפרטי הנוגע להליך הנוכחי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker