על רקע הקורונה: סבב קיצוצים נרחב בידיעות אחרונות

על פי הערכות, צפויים פיטורים של כ-200 עובדים - כולל עשרות עיתונאים במערכות של ידיעות אחרונות, כלכליסט, רשת המקומונים ואתר ynet ■ ועד העיתונאים יכנס אסיפת חירום

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בניין ידיעות אחרונות בראשון לציון
בניין ידיעות אחרונות בראשון לציוןצילום: מוטי מילרוד

סבב קיצוצים נרחב צפוי בקבוצת ידיעות אחרונות בקרוב. ההערכות הן על פיטורי כ-200 עובדים, כולל עשרות עיתונאים במערכות של ידיעות אחרונות, כלכליסט, רשת המקומונים ואתר ynet. ועד העיתונאים אמור לכנס היום (ב') אסיפת חירום. בקבוצה יש כיום כ-2,500 עובדים, מתוכם כ-700 עיתונאים.

בקבוצת ידיעות הסתיים באחרונה סבב התייעלות שכלל פיטורים של עשרות עיתונאים, וזאת במסגרת הסכמות עם ועד העובדים המיוצג על ידי ארגון העיתונאים. כעת, ככל הנראה על רקע משבר הקורונה, שכבר הביא להוצאה של עשרות עובדים לחל"ת, מתכוונים בקבוצה לסבב קיצוצים עמוק הרבה יותר.

אתמול זומנו עיתונאי הקבוצה לאסיפת חירום שתתקיים היום. לפי ההודעה, "בכוונת ההנהלה לקדם פיטורים של עשרות רבות של עיתונאים בקבוצה כבר בשבועות הקרובים, ולשם כך נקבעו כמה ישיבות משא ומתן עם הוועדים ונציגי ארגון העיתונאים לימים הקרובים". ועד העובדים צפוי לעדכן את העובדים על דרישות ההנהלה ועל הכוונה של הוועד להתמודד עם דרישות אלה. בשלב זה לא הוכרז על סכסוך עבודה.

ידיעות אחרונות נמצא בתקופת משבר חריפה ומו"ל העיתון ארנון (נוני) מוזס מתמודד עם כמה זירות בו-זמנית. העיתון המודפס רושם הפסדים על רקע המשבר בעיתונות, שהחריף בתקופת הקורונה; מוזס עומד כיום לדין באשמת הצעת שוחד לראש הממשלה, בנימין נתניהו, בתיק 2000; ומאבק חריף בין בעלי המניות חשף הפסדי עתק בקבוצת ידיעות של כמיליארד שקל, אשר לטענת אחד מבעלי המניות נבעו מהשקעות ספקולטיביות.

גם באתר וואלה מתנהלים מגעים בין הוועד המיוצג על ידי ארגון העיתונאים לבין העובדים בנוגע לקיצוצי שכר כדי להתייעל.

טרם נמסרה תגובת הנהלת ידיעות אחרונות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker