בלווטניק יוצא משוק הטלוויזיה? במגעים למכירת ערוצי הספורט והכנסת לרקנאטי

המכירה הצפויה, שכוללת גם את ערוץ הילדים - מגיעה על רקע מחלוקות בצמרת חברת RGE בין היו"ר הנוכחי נדב טופולסקי לבין נציגי משפחת רקנאטי

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לן בלווטניק, בעלי רשת 13, נושא דברים בטקס הגראמי
לן בלווטניק, בעלי רשת 13, נושא דברים בטקס הגראמיצילום: Mike Coppola / GETTY IMAGES NORT

לן בלווטניק עושה צעד ראשון לקראת יציאה משוק הטלוויזיה המקומי: בלווטניק במגעים למכירת חלקו (50%) בקבוצת RGE למשפחת רקנאטי. הקבוצה כוללת את ערוצי ספורט 5, ערוץ הילדים והפעלת ערוץ הכנסת.

האחזקה ב-RGE אינה קשורה ישירות כיום לאחזקה המשותפת של בלווטניק ורקנאטי בערוץ רשת 13, שבו בלווטניק הוא בעל השליטה ולרקנאטי יש מניות מיעוט.

בלווטניק נכנס ל-RGE ב-2008 ובהמשך הגדיל את חלקו לשליש לאחר שרכש חלק מהמניות של המפיק אביב גלעדי. בשנתיים האחרונת, לאחר שבישראל החל נדב טופולסקי לייצג את בלווטניק בעסקי המדיה, גלעדי יצא מהתמונה. גלעדי עזב את תפקיד יו"ר RGE ולפני כשנה מכר את חלקו בחברה לשני שותפיו בחלקים שווים. המכירה מגיעה על רקע מחלוקות בצמרת החברה בין היו"ר הנוכחי טופולסקי לבין נציגי משפחת רקנאטי.

מכירת חלקו של בלווטניק עשויה להיות צעד ראשון של יציאה משוק המדיה המקומי - מהלך שבלווטניק הביע נכונות לבצע על רקע ההפסדים בשוק הברודקאסט; והמעורבות שלו בתיקי ראש הממשלה בנימין נתניהו, כאשר נדרש לתת עדות בפרשה. בלווטניק מנסה גם להכניס שותף לערוץ רשת 13. עד כה התנהל מו"מ מתקדם עם קבוצה יוונית, אך בינתיים ללא הצלחה.

העסקה של בלווטניק וגלעדי לפני עשור היתה לפי שווי גבוה של כ-200 מיליון שקל לחברה. ההערכות הן שהשווי הנוכחי של העסקה נמוך משמעותית ומסתכם בכ-80 מיליון שקל.

הירידה בשווי נובעת ככל הנראה מהירידה ברווחיות בתחום שידורי הספורט, בעיקר בגין הזינוק במחיר זכויות השידור. בנוסף, הקבוצה איבדה את החוזה להפקת ערוץ 8 ל-HOT וחמור מכך - ערוץ הילדים הוותיק שלה ירד משידור בשתי הפלטפורמות הגדולות HOT ו-yes.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker