"רצו תוכנית יותר מחבקת בקורונה": ליאור שליין תובע 30 מיליון שקל מרשת

לפי התביעה שהגיש היום ליאור שליין, כאשר הוצע לסמנכ"ל התוכן של רשת להחזיר את התוכנית "גב האומה" בתקופת הקורונה, הוא השיב כי הוא מעדיף תוכנית "פחות ביקורתית"

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ליאור שלייןצילום: עדי שחם
נתי טוקר

ליאור שליין, מגיש "גב האומה", הגיש היום (ג') תביעה על סך 30 מיליון שקל נגד חברת רשת 13, וזאת לאחר שהערוץ הוריד באחרונה את התוכנית מהאוויר וביטל את חוזהו של שליין. לפי התביעה, כאשר הוצע לסמנכ"ל התוכן של רשת, עמי גלאם, להחזיר אותה בתקופת הקורונה, הוא השיב כי הוא מעדיף תוכנית "פחות ביקורתית ויותר מחבקת".

התביעה הוגשה על ידי חברת אלבינו הפקות של שליין באמצעות עוה"ד יוסי עבאדי ויואב הרטמן. לפי התביעה, באוקטובר 2017 נחתם הסכם להפקת 108 משדרים של התוכנית. במהלך 2018, לאחר שהחלו מגעים למיזוג בין רשת לערוץ 10, נערכו פניות אל שליין הן מצד קשת והן מצד תאגיד השידור הציבורי כאן. למרות זאת, בינואר 2019 נחתם הסכם נוסף עם רשת 13 להארכת החוזה בין הצדדים ל-100 תוכניות נוספות ושמונה תוכניות לקט. לפי התביעה, בהסכם הזה לאף אחד מהצדדים לא היתה אפשרות לבטל את ההתחייבות להזמנת מלוא התוכניות.

לפי ההסכם, עלות כל פרק עמדה על 300 אלף שקל כולל מע"מ. בהמשך דנו הצדדים באפשרות לשנות את ההסכם ובמסגרת זה להעלות את המחיר לתוכנית ל-400 אלף שקל לפרק, ובפועל החל בנובמבר 2019 זה היה המחיר לכל תוכנית.

לפי התביעה, החל במארס הופסקו התשלומים לשליין והחוב הלך ותפח למיליוני שקלים. סוכן האמנים מאיר קוטלר פנה לגלאם והציע לו להחזיר את התוכנית, ואף להוריד את מחירה, אך בערוץ סירבו. לאחר שהתוכנית לא שובצה בלוח השידורים במועד שסוכם, קיבל שליין הודעה כי בכוונת רשת לבטל את החוזה בין הצדדים וזאת בנימוק כי התוכנית "מפסידה כסף". מנגד בתביעה נטען כי התוכנית היתה רווחית כאשר שודרה בערוץ עשר.

שליין דורש כעת החזר חוב של 1.37 מיליון שקל ופיצוי של 46 מיליון שקל הנוגע לקיום החוזה במלואו, אך לצורכי אגרה הוא מעמיד את התביעה על 30 מיליון שקל. 

טרם נמסרה תגובת רשת.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום