שנתיים אחרי המאבק - מהדורת החדשות של ערוץ 20 בדרך לרדת מהאוויר

הורדת מהדורת החדשות היא שלב נוסף בדשדוש המתמשך של הערוץ, שסובל מנתוני צפייה נמוכים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ריקלין באולפן ערוץ 20, ב-2018
ריקלין באולפן ערוץ 20, ב-2018צילום: תומר אפלבאום

שנתיים וחצי לאחר הסערה הציבורית ואישור החוק שאיפשר לערוץ 20 לשדר חדשות, הערוץ שוקל שינוי משמעותי בלוח השידורים, שבמסגרתו עשוי להוריד מהאוויר את מהדורת החדשות המרכזית. אחת האפשרויות הן שהמהדורה תבוטל ובמקום זאת תוקדם שידור התוכנית האולפן הפתוח עם בועז גולן.

כל מה שכדאי לדעת - הצטרפו לערוץ הטלגרם של TheMarker (להורדה - באנדרואידבאייפון)

הכוונה להוריד את מהדורת החדשות של ערוץ 20 היא שלב נוסף בדשדוש המתמשך של הערוץ, שהוקם ב-2014. הערוץ סובל מהכנסות נמוכות מאוד והוא גם אינו נמדד במדידת הרייטינג, לאחר שהחליט לפרוש מוועדת המדרוג. ההערכות הן שהערוץ רושם בפריים-טיים שיעורי צפייה נמוכים של עשרות אלפי צופים בודדים. עם זאת, בערוץ אומרים כי שמסקרים שביצעו עולה כי שיעורי הצפייה עלו.

הכוונה להורדת המהדורה מגיעה לאחר שינויים במצבת כוח האדם בערוץ, בין השאר על רקע מעבר האולפנים מתל אביב לירושלים. לפני כשבועיים עזב את תפקידו עורך המהדורה תומר מרחבי, לאחר שלטענתו לא נותרו בידיו אמצעים להפקת התוכנית.

ערוץ 20 יעבור כעת לשדר מבזקי חדשות קצרים, כפי שביצע בחודשיים האחרונים. שידור המבזקים, שהיה עד כה מ-13:00, יורחב - והם ישודרו מהבוקר. הערוץ עובר למודל של שידורים חיים מהשטח ולא מהאולפן, ומתחיל את השידור החי כבר ב-15:00. בערוץ נוספו באחרונה שלוש רצועות בשידור חי וגויסו בהתאם כעשרה מגישים וכתבים חדשים.

אולפן ערוץ 20

הערכות הן שבעל השליטה בערוץ, יצחק מיראשווילי, נאלץ להזרים מדי חודש מאות אלפי שקלים לתפעולו. המהלכים הנוכחיים מגיעים לאחר השקעות משמעותיות של הערוץ בהעמדת אולפן חדש בירושלים.

הורדת המהדורה המרכזית של שידורי החדשות, בהגשת ליטל שמש, היא צעד משמעותי. רק לפני שנתיים וחצי הוביל הערוץ יחד עם עיתונאיו מאבק ציבורי נרחב לשינוי רגולטורי שיאפשר להם לשדר מהדורת חדשות.

המאבק הסתיים בהליך חקיקה חפוז ובעייתי בכנסת, שבו הוענקו לערוץ 20 תנאים יוצאי דופן - נמחקו לו מחויבות רגולטוריות, ולצד זאת הותר לו לשדר חדשות ללא עמידה בתנאים מסוימים. מצד שני, התאפשר לערוץ להמשיך ליהנות מזכויות שונות שלהן היה זכאי בעבר מתוקף תפקידו כערוץ למורשת ישראל, אף שאינו כן עוד. 

ספי עובדיה פירסם ברשת 13 הקלטות שיחה בין שר התקשורת לשעבר איוב קרא לבין ראש הממשלה בנימין נתניהו, שעסקו בסוגיית ערוץ 20. נתניהו נשמע בהקלטות נחלץ לסייע לערוץ 20 ואף שקל לפזר את מועצת הכבלים והלוויין כדי להעניק לערוץ 20 אישור לשדר חדשות, ללא עמידה בתנאים.

יאיר נתניהו בראיון לבועז גולן בערוץ 20צילום: צילום מסך מתוך את

ערוץ 20 הוקם במקור כערוץ למורשת ישראל, אך מעולם לא עמד בכללים, ובמקום זאת בחר להפוך לערוץ בעל אופי ימני שמביע תמיכה גורפת בנתניהו. הדמויות הבולטות בערוץ כיום הן בועז גולן ושמעון ריקלין, שמהדהדים את מסריו של נתניהו כמעט בכל עניין ושותפים למתקפות החריפות על רשויות החוק. ראש הממשלה בוחר שוב ושוב להתראיין רק לערוץ 20. גם שרה רעייתו ובנו יאיר הופיעו בערוץ לא מעט פעמים. 

מערוץ 20 טרם נמסרה תגובה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker