"אוגוסט שטרם נראה כמותו": למרות הקורונה - הפרסום בטלוויזיה שבר שיא

ממוצע דקות הפרסום בפריים טיים ברשת 13 ובקשת 12 זינק בעשרות אחוזים ■ קשת עדיין מחזיקה בנתח שוק אדיר של יותר מ-60% בשוק הפרסום בטלוויזיה

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מתוך התוכנית הישרדות. משודרת שלוש פעמים בשבועצילום: אוהד קב
נתי טוקר

אחרי חודשים של דשדוש בשוק הפרסום בטלוויזיה, כתוצאה ממגפת הקורונה, הסגר וההאטה הכלכלית - היקף הפרסום בטלוויזיה שבר באוגוסט שיא. בשוק מדווחים על ביקוש חריג והיקפי פרסום שטרם נראו כמותם.

המגמה באה לידי ביטוי במספר דקות הפרסום בשוק הטלוויזיה בשעות הפריים טיים. ממוצע דקות הפרסום בקשת 12 הגיע באוגוסט ל-29.4 דקות בימי חול בפריים טיים – קפיצה של כמעט 20% לעומת ממוצע דקות הפרסום באוגוסט 2019. רשת 13 נסקה אף יותר - 38%, עם 28.4 דקות פרסום בממוצע, לעומת 20.6 בתקופה המקבילה בשנה שעברה.

הגידול בביקוש לדקות פרסום מגיע בעיתוי מצוין מבחינת רשת 13, משום שבתקופה זו היא גם נהנית גם מנתח צפייה גבוה בשל הצלחת התוכנית "הישרדות", המשודרת שלוש פעמים בשבוע. "זו הפעם הראשונה שרשת 13 מצליחה לפגוש ביקוש גבוה עם נתח גבוה", אמר נבו כרמי, מנכ"ל משותף בחברת רכש המדיה TMF. "זה אומר שעל כל דקת שידור ברשת, היא פגשה רייטינג גבוה - דבר שיוצר מיד הכנסות חריגות לאורך כל החודש".

רשת תסיים את אוגוסט עם נתח שיא של כ-44% מהפרסום בטלוויזיה המסחרית. מבחינה שנתית, החודשים האחרונים העלו את הנתח הכולל של רשת ב-2020, והוא צפוי להגיע לכ-39%. המשמעות היא שקשת עדיין מחזיקה בנתח שוק אדיר של יותר מ-60% בשוק הפרסום בטלוויזיה. ככל הנראה, הנתח הכספי של קשת גבוה יותר - מאחר שהיא גם דורשת מחיר גבוה יותר מרשת.

נבו כרמיצילום: עופר חג'יוב

יש כמה גורמים לביקוש הגבוה באוגוסט - שהגיעו לאחר חודשים שבהם דקות הפרסום נחתכו בחדות. כרמי הסביר כי "בחודש זה הושקו קמפיינים מושקעים במיוחד בעלי גרסאות הפקה ארוכות מאוד, עם כ-60 שניות בממוצע למפרסמים כמו בזק עם הנתב של הבוזגלוס, מקדונלד'ס שפירסמה את ביג אסיה, מילקי עם סטטיק ובן אל ועוד.

"גם לקורונה יש השפעה חיובית בהיבט הזה, נוכח הפעילות המסיבית של משרד הבריאות עם קמפיין המסכות של קטורזה בקשת ורשת. ככל הנראה, גם עוצר הנסיעות לחו"ל המריץ מפרסמים לפעילות באוגוסט – חודש שבדרך כלל מרתיע אותם מלפרסם בגלל החופשות. חגי תשרי יתחילו השנה מוקדם יחסית, כבר באמצע ספטמבר, כך שכל הפרמטרים האלה, יחד עם הרצון של החברות להשיג נתחי שוק ולייצר מכירות שיפצו על נזקי הקורונה, הביאו לפריחה בפרסום בטלוויזיה".

פרסומאי בכיר מיהר לסייג. לדבריו, "אכן היה אוגוסט חזק. זה אוגוסט שלא נראה כמותו מעולם. אבל זה לא אומר ששוק הפרסום החלים לגמרי. השאלה מה יהיה הלאה. יכול להיות שנקודתית, בגלל שהציבור נשאר בארץ, ויצא לנפוש/לבלות/לפצות את עצמו כאן, זה השתקף בעלייה משמעותית בביקוש בפרסום. מפרסמים מבינים שזה המאני טיים. השאלה מה יהיה בהמשך".

בשוק העיתונות והרדיו ההערכות הן כי היקף הפעילות התאושש באוגוסט, אך תחום שילוט החוצות עדיין מדשדש. "חברות החלו להבין אט אט שהקורונה כאן להישאר, וצריך לדעת לתמרן ולייצר פעילות שיווקית מכאן והלאה. סוג של התרגלות לעידן מתמשך של אי ודאות", סיכם כרמי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker