יש חיים אחרי תחזית מזג האוויר: התוכנית החדשה של דני רופ

נבחנת אפשרות להציע לרופ תוכנית חדשה שתפיק רשת 13 בדגש על עניינים כלכליים, אך מסתמן כי ישולבו בה אייטמים ממומנים על ידי מפרסמים

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דני רופ, חזאי ערוץ 10, בדיון בוועדה לביקורת המדינה
דני רופצילום: אמיל סלמן

רשת 13 מתכוונת להעלות תוכנית חדשה בהגשתו של חזאי חדשות 13 לשעבר, דני רופ. התוכנית החדשה שצפויה להיקרא "מאחורי הכסף" אמורה לעסוק בתחום הכלכלי, אך בפועל בערוץ מתכוונים להפוך אותה לפלטפורמה לתוכן שיווקי.

רופ פוטר באחרונה מתפקידו כחזאי חדשות 13 לאחר 16 שנה וזאת לאור סבב הקיצוצים בחברה. במקביל הוא עדיין מגיש מפעם לפעם תוכניות בוקר ברשת 13. באחרונה מככב רופ בפרסומת מטעם משרדי האוצר וראש הממשלה הנוגעות לאופן ההתמודדות של המשרדים עם מגפת הקורונה.

מתוך הפיילוט הפנימי שביצע דני רופ
מתוך הפיילוט הפנימי שביצע דני רופ

כעת בוחנים ברשת להציע לרופ תוכנית חדשה שבה יושם דגש על עניינים כלכליים. התוכנית תופק על ידי רשת 13 ולא על ידי חדשות 13. מטרת התוכנית היא ליצור הכנסות באמצעות תוכן שיווקי – שילוב של אייטמים ממומנים על ידי מפרסמים.

לפי החוק, עדיין נאסר על גופי השידור לשלב תוכן שיווקי בשידורים. אף שהחוק שונה ב-2018, הרשות השנייה עדיין לא קבעה כללים בעניין ולכן אין אישור לשלב תוכן שיווקי. גם כאשר ייקבעו הכללים, ייאסר שילוב תוכן שיווקי בתוכניות אקטואליה וחדשות. למרות זאת, המתחרה קשת 12 כבר משלבת תוכן שיווקי הן בתוכניות קיימות כמו "נקסט" והן ברצועות ייחודיות שמשלבות בתוכן תוכן שיווקי נרחב לגופים מסחריים, כאמור בניגוד להוראות.

רופ ערך את הפיילוט אתמול (א') לתוכנית שתיקרא "מאחורי הכסף". התוכנית נראית כמו כל תוכנית מערכתית אחרת, אבל אמורה לכלול בעיקר תוכן שיווקי. בעבר ניסו ברשת להרים כמה פעמים תוכנית מעין זו, בין השאר בהגשתו של אלון גל, אך זה לא יצא אל הפועל.

רופ הפנה לתגובת רשת 13. מרשת 13 סירבו להגיב.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום