לראשונה: יצרני התוכן המקומיים מתאגדים למאבק בגוגל ופייסבוק

בקרוב יוקם איגוד שיחבר בין יצרני תוכן מקומיים הנשענים על הכנסות מפרסום, במטרה להוביל מאבקים נגד ענקיות הטכנולוגיה גוגל ופייסבוק

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
"משיח". הופקה בשיתוף קשת וסלקום
נתי טוקר

לראשונה יוקם בישראל איגוד חדש שיאגד את יצרני התוכן התלויים בענף הפרסום. הגוף החדש אמור להוביל את המאבקים של יצרני התוכן המקומיים נגד ענקיות הטכנולוגיה גוגל ופייסבוק.

היום בצהריים (שני) התקיימה פגישת זום עם נציגים מכל יצרני התוכן. בהתאם להיקף ההשתתפות בפגישה ולהחלטות שיתקבלו בה ייקבע אם וכיצד יפעל הגוף החדש.

פייסבוק

בישראל אין גוף שמאחד את כל יצרני התוכן המקומיים. ערוצי הטלוויזיה מנהלים מאבקים משותפים, אך הפעילות שלהם אינה משולבת עם העיתונים ואתרי האינטרנט. כעת נעשה ניסיון להקים גוף שיאגד את כל יצרני התוכן המקומיים הנשענים על הכנסות מפרסום. הגוף החדש אמור להוביל את המאבקים המשותפים של יצרני התוכן המקומיים, בעיקר בענקיות האינטרנט. הגוף החדש קם בעיקר בעקבות משבר הקורונה והדרישה שהוצגה להפניית את כספי הפרסום הממשלתיים לגופים המקומיים ולא לגוגל ופייסבוק. 

את הקמת הגוף מובילה עו"ד נגה רובינשטיין, לשעבר היועצת המשפטית של משרד התקשורת וכיום שותפה במשרד קריספין רובינשטיין בלכר. הפעילות מלווה על ידי היועץ עומרי הרוש, לשעבר יועץ של שר האוצר משה כחלון ומנכ"ל חברת הייעוץ IM, וכיום בעלים של משרד פרטי.

רובינשטיין והרוש כבר פעילים בתחום זה. השניים מייצגים את ערוצי הטלוויזיה קשת 12 ורשת 13במאבקים משותפים שונים של הערוצים. מלבד הערוצים, בפרויקט הנוכחי מעורבים גם בעלי עיתונים ומנהלי תחנות רדיו. 

בדיון הווירטואלי השתתפו נציגים של מגוון רחב של כלי תקשורת, ומלבד ערוצי הטלוויזיה היו גם נציגי "ידיעות אחרונות", "ישראל היום", "הארץ-TheMarker", אתר וואלה, תחנות הרדיו האזורי ועוד.

בפגישה הציגה רובינשטיין הנחיות משפטיות כיצד לנהל את הדיון ועל אילו נושאים ניתן לשוחח במסגרת דיני ההגבלים. בסופו של דבר, סוכם כי יוקם צוות שישמש כוח פעולה ויורכב מנציגים מתחום הטלוויזיה, הפרינט, הדיגיטל והרדיו.

הצוות יציג בפני המשתתפים את העלויות של הקמת האיגוד ואת דרכי הפעולה, והחברים ימשיכו לדון בעניין בקרוב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker