סופית: אושרה רכישת גולן טלקום על ידי סלקום

חמישה חודשים לאחר הבקשה הרשמית, שר התקשורת אישר את העסקה ■ הרכישה תצמצם את התחרות ועלולה להוביל לעליית מחירים, אך במשרד התקשורת טוענים כי גולן תישאר עצמאית ■ לובי 99: "הפגיעה בציבור מותנה הודות למגעינו עם לשכת השר"

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יועז הנדל, שר התקשורת
יועז הנדל, שר התקשורתצילום: תומר אפלבאום

שר התקשורת, יועז הנדל, אישר את רכישת גולן טלקום על ידי סלקום. לובי 99 מסר בתגובה: "כארגון היחיד שפעל לעצירת המיזוג מתחילת הדרך, אנו סבורים כי ההחלטה לאשרו מוטעית ותפגע בתחרות בטווח הארוך. עם זאת, תודות לפנייתנו ולמגע השוטף שלנו עם לשכת השר הנדל, הועמדו תנאים לאישור המיזוג, שאנחנו מקווים שיביאו למיתון הפגיעה בתחרות ובציבור הרחב".

מניית סלקום

האישור ניתן לאחר תמיכה גם מצד אגף התקציבים במשרד האוצר וגם מצד רשות ההגבלים. לפי משרד התקשורת, "במסגרת התנאים לאישור המיזוג פעל המשרד להבטיח, בין היתר, כי תנאי השירות הסלולרי ללקוחות גולן יישמרו", וכי "המהלך לא יפגע ברמת התחרותיות בשוק התקשורת".

כחלק מהתנאים שהציב המשרד, גולן טלקום תפעל בהפרדה מסלקום במשך שלוש שנים ותוגדר מפעיל וירטואלי, הפועל על רשת סלקום אבל באופן עצמאי. 

אבי גבאי
אבי גבאי, מנכ"ל סלקוםצילום: תומר אפלבאום

מנכ"ל סלקום, אבי גבאי, הודה להנדל ולמנכ"ל משרד התקשורת, אבישר-בן חורין. לדבריו, "לאחר שתושלם העסקה, גולן טלקום תמשיך לפעול כגורם עצמאי ותחרותי ותמשיך להיות אטרקטיבית כפי שהיתה עד כה".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום