"מטיל אימה": חיילים בגל"צ טוענים להתעמרות מצד ראש מחלקת החדשות

הפרקליט הצבאי העביר לבדיקה מכתב אנונימי של חיילים הטוענים כי הם חשים שאמיר איבגי, שמונה לתפקיד ביוני, פוגע בהם: "הוא צועק, מאיים באמצעות תנועות גוף ומשרה אווירת פחד בגלי צה"ל" ■ גלי צה"ל: טענות שקריות ומשוללות כל יסוד

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אמיר איבגי
אמיר איבגיצילום: ערוץ היוטיוב "היום הזה עם אמיר איבגי"

חיילים בגלי צה"ל שיגרו מכתב לפרקליט הצבאי הראשי (הפצ"ר), ובו טענות נגד ראש מחלקת החדשות בתחנה, אמיר איבגי. החיילים טוענים כי הם חשים שאיבגי מתעמר בהם ופוגע בתפקודם.

איבגי מונה ביוני לראש מחלקת החדשות בגלי צה"ל, ולפני כן שימש מגיש מהדורת הצהריים בתחנה. בעבר שימש איבגי כמגיש ברשות השידור ולאחר מכן מגיש מהדורת החדשות של ערוץ 20.

המכתב נשלח באופן אנונימי לפצ"ר, האלוף שרון אפק, ובו צוין כי אף שאיבגי הוא אזרח עובד צה"ל, הוא גם המפקד שלהם כחיילים. "מאז מונה לתפקידו, אמיר מטיל אימה על חיילים וחיילות, צועק, מאיים באמצעות תנועות גוף ומשרה אווירת פחד בגלי צה"ל", נטען במכתב.

עוד נכתב בפנייה כי "איבגי נותן עדיפות לחיילים שפירסמו דברי שבח עליו בטוויטר שלהם אחרי הכתבה שפורסמה נגדו בעיתון 'הארץ'. מדובר במספר חיילים שפירסמו בטוויטר שלהם נוסח זהה שמשבח את הרמ"ח החדש לפני שנכנס לתפקידו ומאז הפכו למקורביו והם זוכים ליחס מועדף. לעומתם, היתר סובלים מנזיפות, הפחדות וצעקות, יחס מזלזל ומשפיל ואווירת פחד שמורגשת בדסק החדשות. אנו מרגישים שמדובר בהתעמרות שפוגעת בנו ובתפקודנו", נכתב. 

בפנייה טענו החיילים כי "אנחנו מתקשים להתמודד עם המפקד החדש שלנו, שביכולתו להתנכל לנו, להעניש אותנו ולמרר את חיינו עוד יותר - ומרגישים שאין לנו כתובת לטענות עליו בתוך התחנה. לכן, בחרנו לפנות בצורה אנונימית ולבקש התערבות של בכירים בצבא שישימו סוף לאווירת הפחד שחדרה למסדרונות גלי צה"ל מאז שהפך איבגי לראש מחלקת החדשות".

משיחות עם גורמים בתוך התחנה עולה כי הטענות נגד איבגי מוכרות להם, והן הועלו כמה פעמים בעבר, בעיקר מחיילים שעסקו בתחום ההפקה. עם זאת, המכתב כאמור אנונימי ולא הוזכרו בו אירועים פרטניים.

מדובר צה"ל נמסר כי "בימים האחרונים התקבל מכתב אנונימי ובו תלונה מצד חיילים על התנהגותו של אזרח עובד צה"ל בגלי צה"ל. המכתב יועבר לנציב קבילות חיילים להמשך טיפולו, ככל שיראה לנכון".

מגלי צה"ל נמסר כי "המכתב, אם קיים, לא הגיע לגלי צה"ל. הטענות, כפי שמביא אותן הכתב, הן שקריות ומשוללות כל יסוד, תוך ניסיון לפגוע בשמו הטוב של ראש מחלקת האקטואליה".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker