יחימוביץ' וגואטה עקפו את ברדוגו: רשת ב' מובילה לראשונה על גל"צ

סקר TGI: גלי צה"ל סופגת ירידה משמעותית מול רשת ב' ברוב רצועת הבוקר ■ גם במאבק סביב יומן הערב, שמוגש על ידי יעקב ברדוגו בגל"צ, התחנה הצבאית נוחלת הפסד ורשת ב' מובילה עם 251 אלף מאזינים לעומת 244 אלף מאזינים בגל"צ

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שלי יחימוביץ', יגאל גואטה, מגישי רצועת הערב ברשת ב', ויעקב ברדוגו. מגיש רצועת הערב בגל"צ
נתי טוקר

סקר TGI שהתפרסם הבוקר (רביעי) למחצית הראשונה של השנה ומסכם את תקופת הקורונה כולל שתי מגמות בולטות: תחנת הרדיו גלי צה"ל סופגת ירידה ניכרת מול רשת ב'; ומוסף סוף השבוע של "ידיעות אחרונות" חוזר להוביל על פני החינמון "ישראל היום", שנפגע בתפוצה בשל הקורונה. הסקר בוחן את החשיפה לאוכלוסייה היהודית בלבד.

המגמה המעניינת ביותר היא דווקא בתחום הרדיו – ובעיקר בקרב בין שתי תחנות האקטואליה הציבוריות. אחרי שנים שבהן הובילה גלי צה"ל על פני רשת ב', במחצית הראשונה של השנה חל מהפך ורשת ב' עלתה לשיעור האזנה של 24.7%, לעומת 21.2% בגלי צה"ל.

ההובלה של רשת ב' ניכרת ברוב רצועות השידור. יומני הבוקר של רשת ב' מ-6:00 מובילים כמעט פי שניים על פני גל"צ, וכך גם רצועות האקטואליה בבוקר. גם במאבק סביב יומן הערב שמוגש על ידי יעקב ברדוגו, גלי צה"ל נוחלת הפסד ורשת ב' מובילה עם 251 אלף מאזינים לעומת 244 אלף מאזינים בגל"צ.

התחנות הנוספות של כאן שמרו על יציבות, וכך גם גלגל"צ, שיורדת מעט. ברדיו האזורי ממשיכה להוביל תחנת אקו 99, עם 8.7% האזנה.

מגפת הקורונה שפגעה בהפצה של "ישראל היום" בריכוזי הערים הובילה לירידה בנתוני החשיפה של החינמון של שלדון אדלסון. במוספי סוף השבוע, בקרב בין שני העיתונים הגדולים - "ישראל היום" ו"ידיעות אחרונות" - האחרון חזר להוביל עם 28.9% חשיפה, לעומת 26.6% ל"ישראל היום". בימי חול, "ישראל היום" ממשיך להוביל עם 25.1% חשיפה לעומת 22.6% ל"ידיעות אחרונות".

עיתוניםצילום: Andrius Aleksandravicius Dream

מגמת הירידה בקריאת העיתונים ניכרת גם בנתוני "הארץ" ו"מעריב". "הארץ" במקום השלישי עם 3.9% חשיפה לעומת 3.0% ל"מעריב הבוקר" ו-2.0% ל"מעריב השבוע".

בגזרת העיתונים הכלכליים גם נרשמת ירידה קטנה. "כלכליסט" עם 9.4%, TheMarker עם 5.1% ו"גלובס" עם 3.9% בימי חול ו-2.2% בסופי שבוע.

מאגר המידע השיווקי TGI מבוצע על ידי חטיבת המדיה של קנטאר בישראל, תחת החסות של איגוד חברות הפרסום. מאגר TGI מבוסס על מדגם מייצג של מרואיינים במגזר היהודי בגילאי 18 ומעלה, המשקפים אוכלוסייה בשיעור של כ-4.5 מיליון נפש.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker