נתי טוקר

נסללה הדרך לאישור סופי של מיזוג סלקום-גולן: סלקום הודיעה באחרונה למשרד התקשורת כי היא מקבלת את התנאי שהציב המשרד לעסקה, שלפיו גולן תישאר חברה נפרדת למשך שלוש שנים. האישור הסופי וסגירת העסקה נמצאים כעת בהליכים הטכניים האחרונים.

העסקה, שבמסגרתה רוכשת סלקום את גולן בכ-750 מיליון שקל, כבר קיבלה את אישור רשות התחרות, ותמיכה ללא תנאים מצד אגף התקציבים. מנגד, במשרד התקשורת, שרצה לוודא כי תהיה הפרדה בין פעילות גולן לסלקום - דרשו שסלקום תשמור על גולן כחברה עצמאית במעמד של MVNO (חברות MVNO הן מפעילות ווירטואליות, הרוכבות על גבי רשת האנטנות של מפעיל אחר, אך יש להן מערכת ליבה עצמאית).

סלקום מתכוונת לשמור על גולן טלקום כמותג נפרד, ולכן הביעה הסכמה לדרישת המשרד לשמר את מעמדה של כולן כחברת MVNO למשך שלוש שנים. החברה מתכוונת לבצע בהמשך סינרגיות בין הפעילויות של החברות, למשל ברמת איחוד ההנהלות, ובהמשך גם לאחד את פעילות הרשת. עם זאת, סלקום צפויה בסופו של דבר לשלוט בגולן, ולקבוע את מדיניות החברה בכל הקשור לחשש מעליית המחירים.

שתי החברות זקוקות לאישור העסקה בטווח הזמן הקרוב. בשבוע הבא ייערך השלב הדינמי בהצעות שיגישו חברות הסלולר במכרז על תדרי דור 5. השלב יכלול את הליך ההתמחרות בין המציעים, כשלאחר מכן ייערכו שלבים נוספים שבסופם יוחלט מי יקבע תדרי דור 5, וכמה מהם.

משרדי גולן טלקוםצילום: אייל טואג

סלקום, גולן ואקספון מפעילות כיום יחד רשת סלולר אחת, CMG, ומציעות יחד הצעה משותפת. גולן וסלקום רוצות לסגור את העסקה במהירות האפשרית, על מנת שההצעה שלהן תהיה משותפת.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker