הנדל פותח מחדש את הליך הבחירה לרגולטורים של הטלוויזיה

שר התקשורת הורה להתחיל בהליך של בחירת מועצה חדשה לרשות השנייה - ולא לקדם את הרכב המועצה שכבר גובש ■ במקביל, הנדל מתכוון למנות ועדת איתור לתפקיד יו"ר מועצת הכבלים והלוויין

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שר התקשורת, יועז הנדל
שר התקשורת, יועז הנדלצילום: אמיל סלמן

שר התקשורת יועז הנדל החליט לבצע הליך מחודש לבחירת מועצה לרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו. הנדל פנה היום (ג') למנכ"לית משרדו, לירן אבישר בן-חורין, והורה לה להתחיל בהליך של בחירת מועצה חדשה לרשות - ולא לקדם את הרכב המועצה שכבר גובש במשרד בתקופתו של שר התקשורת הקודם איוב קרא. במקביל, הנדל מתכוון למנות ועדת איתור חדשה לתפקיד יו"ר מועצת הכבלים והלוויין.

מועצת הרשות השנייה סיימה את כהונתה לפני כמעט שנתיים, באוקטובר 2018. השר לשעבר קרא גיבש רשימת מועמדים חדשה למועצה וניסה לקדם את המינוי שלה בממשלה, אך העניין כלל לא עלה לדיון בה. ההליכים שביצע קרא בשלבים הראשונים ספגו ביקורת חריפה ממבקר המדינה בגין מעורבות פוליטית וניסיון לקדם אנשי ליכוד, אך בהמשך גובשה רשימה של 15 מועמדים בהתאם לכללים.

על רקע מערכות הבחירות והקרע בין קרא לבין ראש הממשלה בנימין נתניהו, המינויים של קרא לא יצאו לדרך. קרא ביקש למנות ליו"ר הרשות השנייה את העיתונאית קרן אוזן, שאמורה היתה להחליף את היו"ר הנוכחית, יוליה שמאלוב-ברקוביץ'. בהמשך אמר קרא בראיונות כי הסיבה להדחתו מתפקיד שר התקשורת היתה רצונו להחליף את שמאלוב-ברקוביץ'.

מנכ"לית משרד התקשורת, לירן אבישר בן-חורין
מנכ"לית משרד התקשורת, לירן אבישר בן-חוריןצילום: אמיל סלמן

בכל מקרה, אוזן עצמה הודיעה לפני כחודש להנדל כי היא אינה מעוניינת בתפקיד - אף שבעבר נלחמה לקדם את המינוי גם בבג"ץ. הנדל יכול היה להמשיך לקדם את מינוי שאר חברי המועצה ולמנות יו"ר חדש - אך כעת כאמור הורה למנכ"לית משרדו לבצע הליך מחודש של בחירה לכל חברי המועצה. ההליך כולל כמה שלבים של התייעצויות עם גופי תרבות, ולאחר מכן החלטת השר ואישור ממשלה.

מלבד אוזן, אמורים היו להתמנות למועצה גם חברי המועצה הנוכחיים אודליה מינס ועבד שפיק, ולצדם חברים חדשים: אפרת ירדאי, איבון קוסלובסקי-גולן, מרלין וניג, ימית ינאי, עינת דיין, אודי ירושלמי, חנן יובל, פרופ' בועז גנור, אריאל הורוביץ, ד"ר רזי אמיתי, אבי דווידי, ופרופ' אודי לבל. הנדל הדגיש כי לא מן הנמנע שגם בהליך הנוכחי ייבחרו חלק מהחברים שהומלצו ברשימה שגיבש קרא.

במקביל, הנדל מתכוון להקים גם ועדת איתור חדשה לתפקיד יו"ר מועצת הכבלים והלוויין - תפקיד שגם אותו ממלא כעת מ"מ. ועדה שהקים קרא המליצה למנות לתפקיד את אחד משלושת המועמדים: המנכ"ל הזמני של הרשות השנייה, ניר שוויקי; מנהל הספקטרום לשעבר במשרד התקשורת, אשר ביטון (שבינתיים מונה למנכ"ל משרד הדיגיטל); או את היועצת המשפטית לשעבר של ערוץ 20, מירי נאור אליאס. כאמור, גם לתפקיד זה מתכוון הנדל למנות ועדת איתור חדשה.

את הליכי הבחירה תוביל מנכ"לית המשרד אבישר בן-חורין, אף שהיא חתומה במסמך ניגוד העניינים שלא לעסוק בענייני גופי השידור, וזאת בשל עיסוקה של בן זוגה, איתי בן-חורין, כבעלים של משרד יח"צ. מסמך ניגוד העניינים אוסר עליה לעסוק ישירות בגופי השידור, אך מתיר לה לעסוק בשינויים מבניים ובמינויים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker