שתי הקבוצות שמתמודדת על הפעלת הרדיו החרדי מבקשות להתמזג

זיכיונה של תחנת הרדיו החרדית הוותיקה ביותר, קול חי, אמור להסתיים בקרוב - ושתי הקבוצות שמתמודדות על המכרז החליטו להפחית סיכונים ולפעול יחד ■ הבקשה מונחת כעת לפתחה של רשות התחרות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אולפן רדיו - רדיו קול ברמה

אחרי קרב חריף שנמשך כמה חודשים, שתי הקבוצות שמעוניינות להפעיל את תחנת הרדיו החרדית במכרז מבקשות להתמזג. אחרי אישור מועצת הרשות השנייה, הגישו שתי הקבוצות יחד בקשה לרשות התחרות לאישור המיזוג, וזאת לדבריהם על רקע משבר הקורונה והירידה בהיקפי הפרסום.

יצחק מירילשוויליצילום: אלי דסה

זיכיונה של תחנת הרדיו החרדית הוותיקה ביותר, קול חי, אמור להסתיים בקרוב. בעלי הזיכיון לתחנה הוא בעלי ערוץ 20, יצחק מירילשווילי, שרכש במאי 2017 את מלוא הבעלות על התחנה. קבוצת מיראשווילי כבר התמודד למכרז ואף גייסה את השרה לשעבר, דליה איציק, שתעמוד בראש הקבוצה מטעמה (גילוי נאות: שדרן התחנה, מנחם טוקר, הוא קרוב משפחתו של כותב שורות אלה; נ"ט).

מנגד, התאגדה קבוצה בראשות עיתון "משפחה" ואיש הרדיו עידו מור שהגישה הצעה מתחרה. הקבוצה כוללת את עיתון "משפחה"; מור, לשעבר מנכ"ל רדיו ללא הפסקה וכיום יו"ר רדיו 99; העיתונאי יוסי אליטוב, עורך עיתון "משפחה"; ובהמשך נכנסו גם בעלי רשת השיווק אושר עד.  

אלא שלאחר תום מועד הגשת הצעות, שהיה בינואר 2020, פנו שתי הקבוצות לרשות השנייה וביקשו להתמזג ביניהן. לפי מתווה המיזוג שתי הקבוצות יהפכו לבעלי מניות בזיכיון להפעלת התחנה. הנימוק למהלך הוא השפעות משבר הקורונה והירידה בפרסום בתחנות הרדיו, וההבנה כי בשלב זה יש להפחית סיכונים. הצדדים גם הביאו בחשבון מהלכים תחרותיים של התחנה המתחרה, רדיו קול ברמה, והשקת רשת הרדיו המפוצלת החדשה קול פליי ששמה דגש על מוזיקה ושידורים לצעירים.

הסוגיה נמצאת כעת בפתחה של רשות התחרות. המיזוג, אם יאושר, יכול להיעשות בשתי דרכים. במסלול הראשון ייתכן שהרשות תקיים את הליך המכרז ללא שינוי ותבחר אחת משתי ההצעות, ורק לאחר מכן יתבצע מיזוג בין שתי הקבוצות. לפי מתווה אחר, המיזוג יאושר כבר כעת וישנה את הצעות הצדדים, והרשות תיאלץ לאשר את הזוכים החדשים משום שהם מתמודדים יחידים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker