קשת ורשת להנדל: "הממשלה לא עשתה דבר לסיוע ליצירה המקומית"

הערוצים הגיבו לשרי התקשורת והתרבות, שפנו לגופי תקשורת ולרגולטורים בבקשה "להירתם למען היצירה הישראלית בתקופת המשבר" ■ "פניות חוזרות ונשנות בבקשה לתמיכה בכל דרך שהיא - לא זכו למענה ענייני"

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שלט פרסום לתוכנית "מאסטר שף" באיילון, השבוע
פרסומת לתוכנית "מאסטר שף" של קשתצילום: אייל טואג

הערוצים המסחריים קשת ורשת הגיבו בחריפות לפניותיהם של שרי התקשורת והתרבות, שביקשו מהערוצים להשקיע בתרבות המקומית. בערוצים טוענים כי הממשלה לא עשתה דבר כדי לקדם את התרבות המקומית – וכי היא אף נמנעת מלהעביר אליהם חזרה כספים המיועדים להפקות מקומיות.

שר התקשורת יועז הנדל ושר התרבות והספורט חילי טרופר, פנו באחרונה לגופי תקשורת ולרגולטורים בבקשה "להירתם למען היצירה הישראלית בתקופת המשבר". בעקבות הפנייה, חברת HOT הגיבה כי תפעל בדרכים שונות לקידום היצירה מקומית, בין השאר בהפקות ובזמן שידור.  

קשת ורשת, לעומת זאת, הגיבו באופן ביקורתי לפנייה של הנדל. "קראנו בפליאה את מכתבכם", כתבו היום בקשת ורשת לשרי התקשורת והתרבות. "הערוצים המסחריים עושים זאת מיומו הראשון של משבר הקורונה. הערוצים המסחריים הם שעומדים בלב הציבוריות הישראלית ומשמשים עוגן חדשותי ובידורי המלווה ומחבר את הציבור בהתמודדות עם המשבר.

"הם הגופים היחידים עד עתה שפעלו על מנת להמשיך ולהפיק תכנים גם בעת הזאת ותחת מגבלות בלתי אפשריות. זאת על אף הפרדוקס בין נתוני הצפייה הגבוהים לירידה החדה בהכנסות מפרסום. כל זאת נעשה מבלי שהממשלה נקטה ולו פעולה אחת אופרטיבית לסיוע לשוק היצירה המקומי, על אף פניות חוזרות ונשנות בבקשה לתמיכה בכל דרך שהיא, שלא זכו למענה ענייני".

שר התקשורת, יועז הנדלצילום: אלכס קולומויסקי

באחרונה הודיע הנדל כי 35 מיליון שקל מכספי קשת ורשת, שהיו אמורים לחזור לערוצי השידור, יושבו בקרוב לחברות - בניגוד לעמדת קשת ורשת. לאחר עיכוב של שלוש שנים, הנדל קיבל החלטה לגבי האופן שבו יחולקו הכספים – אך עם זאת, עדיין קיימת מחלוקת בנוגע לגופים שייהנו מהכסף, ובכל מקרה יש צורך עדיין בהליך שימוע.

"כספי הביד נועדו לספק חמצן לשוק ההפקה ולאלפי המשפחות התלויות בו. אנו, הערוצים המסחריים, מתחייבים כי כספי הביד שיגיעו לערוצים המסחריים יוזרמו לשוק באופן מידי. זוהי סמכותכם וחובתכם לסייע לתעשיית התוכן הישראלי, שאנחנו גאים להיות חלק ממנה", כתבו בערוצים המסחריים להנדל וטרופר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker