עובדי בזק בינלאומי נגד השר הנדל: אל תאפשר לבזק לשווק חבילת אינטרנט מלאה

כוונת משרד התקשורת לבטל את ההפרדה בין שירותי תשתית אינטרנט לבין אספקת גישה לאינטרנט, תעביר את פעילות הגישה לחברה האם בזק - ותחתוך בחדות את פעילות בזק בינלאומי

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שר התקשורת, יועז הנדל
שר התקשורת, יועז הנדלצילום: מגד גוזני

עובדי בזק בינלאומי מתכוונים לצאת למאבק נגד הכוונה לבטל את ההפרדה בין שירותי תשתית אינטרנט לבין אספקת גישה לאינטרנט (ISP). העובדים מאיימים במאבק שלדבריהם נועד להגן על עתיד החברה והעובדים.

במסגרת חוק ההסדרים שולב סעיף שלפיו יש כוונה לשנות את האסדרה בתחום התקשורת, ולבטל את ההפרדה הכפויה בין תשתית אינטרנט לגישה. הרישיון של החברות בזק ו-HOT מחייב אותן לבצע הפרדה כזו ולמכור רק שירותי תשתית אינטרנט. שירותי הגישה, לעומת זאת, מסופקים על ידי חברות בנות (בזק בינלאומי ו-HOT.NET) או על ידי אחת מ-14 החברות הפעילות בתחום.

הצורך בהפרדה הזו נבע מהרצון לאפשר מקטע תחרותי בתחום האינטרנט, שנשלט על ידי בזק. ואולם כיום, כאשר יש שוק סיטונאי פעיל ופרטנר ו-IBC נכנסות לתחום התשתיות עם סיבים אופטיים, הוחלט להוביל מהלך שיבטל את ההפרדה בכפוף למבחנים שונים שייקבעו בתוך שלושה חודשים.

בזק בינלאומי מחזיקה בכ-30% מתחום הגישה לאינטרנט. לפי דו"חות החברה, כ-50% מהכנסות החברה ב-2019, שהם 632 מיליון שקל, הגיעו מתחום שירותי האינטרנט. הפסקת ההפרדה בין תשתית לגישה תעביר את פעילות הגישה לחברה האם בזק, ובכך תחתוך בחדות את פעילות בזק בינלאומי.

אף שמדובר בקרב פנים-קבוצתי, עובדי בזק בינלאומי לא מוכנים לוותר. במכתב עדכון ששיגר אתמול הוועד לעובדים נכתב: "בימים האחרונים התבשרנו שמשרד התקשורת מתכוון לאפשר לבזק להיכנס לתחום ה-ISP, ולשווק חבילת אינטרנט מלאה, מהלך שמשמעותו פגיעה חמורה בחברה ובעובדיה. לא נסכים למהלך של משרד התקשורת ולא ניתן יד לכך. הוכחנו בעבר שאנחנו יודעים להיאבק על זכויותינו ועל מקום העבודה שלנו, ואנו לא מהססים לצאת למאבק נוסף – על עתיד החברה והעובדים".

יו"ר ועד העובדים בבזק בינלאומי, לימור ליברמן-לביא, עידכנה כי פנתה בעניין לשר התקשורת, יועז הנדל, בבקשה שיבחן שוב את הכוונה לאפשר לבזק להיכנס לתחום ה-ISP.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker