נתי טוקר

הרכב של שלושה שופטים בבית המשפט המחוזי בירושלים החליט לדחות בקשה של חדשות 13 לפסילת הרכב שופטים. במקביל, ההרכב החליט לא לאפשר לחדשות 13 לערער - ולקיים מחר (ב') את הדיון בעניין.

הרכב המחוזי בראשות השופט רם וינוגרד דן בערעור שהגישה שרת התחבורה מירי רגב בתביעת הדיבה שהגישה נגד חדשות 13. התביעה עסקה באירועים מאחורי הקלעים סביב קמפיין הפרסום של פרויקט לא לדאגוסט, כשהיתה שרת התרבות. בערכאה הקודמת נדחתה תביעת הדיבה ורגב אולצה לשלם פיצויים.

בערעור למחוזי הציגו השופטים עמדה לעומתית לחדשות 13. בבקשה שהגישו חדשות 13 לפסילת ההרכב נטען כי כבר עם תחילת הדיון, עוד לפני שמיעת כל טענות הצדדים, הציג השופט וינוגרד הערות שמהן עלה כי דעתו בסוגיה כבר גובשה. כך למשל אמר וינוגרד: "הפרסומים הם בגדר לשון הרע חמורה כלפי המערערת". הוא הוסיף כי "במקרה זה, אין עיתונות אחראית ואין אמת דיברתי", והבהיר לחדשות 13 כי עליהם להתנצל.

מלבד טענת משוא הפנים, טענו בחדשות 13 כי בחלק מהזמן ישב ההרכב עם מותב חסר, בגלל יציאת אחת השופטות מהדיון.

הרכב השופטים החליט לדחות את בקשת חדשות 13. בהחלטת השופטים נכתב כי בדיון קודם הוגשו בפני הצדדים עיקרי הטיעונים של הצדדים, ולאחר מכן "חיווה ההרכב את הקשיים הלכאוריים בפסק דינו של בית משפט קמא" וגיבשו הצעת פשרה.

לטענת ההרכב, עצם גיבוש הצעת הפשרה אינו בו כדי עילה לפסילת שופטים, וכי כל מה שנאמר בהמשך היה על בסיס הבעת הדעה בתחילת הדיון ולא כקביעה נחרצת. הרכב השופטים גם דחה את בקשת חדשות 13 שלא לקיים מחר את הדיון, וזאת כדי לאפשר להם לערער לעליון. המשמעות היא שייתכן שכבר מחר הרכב המחוזי יפסוק בעניין.

בעבר כבר נפסל השופט וינוגרד לאור טענות דומות. שופט העליון לשעבר אליעזר ריבלין פסל ב-2011 את וינוגרד, אז שופט בית המשפט השלום, לאחר שקיבל את ערעור המדינה וקבע כי "דעתו של וינוגרד כבר נעולה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker