משרד האוצר מתקן: הרפורמה בדואר לא תיכלל בחוק ההסדרים

משרד האוצר מתקן את הודעתו המוקדמת ומוציא את הרפורמה בדואר מחוק ההסדרים ■ מטעם האוצר נמסר: "הרפורמה בדואר, כמו רפורמות חשובות אחרות, ימשיכו להיות מקודמות"

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שר התקשורת, יועז הנדל
נתי טוקר

על רקע הלחצים סביב הרפורמה בדואר, משרד האוצר מוציא את הרפורמה בדואר מחוק ההסדרים וזו לא תיכלל בחוק ההסדרים. האוצר תיקן הודעה מוקדמת שלו היום (ה') והודיע כי הרפורמה לא תיכלל בחוק.

הרפורמה בדואר מבוססת על המלצות הוועדה בראשות דני רוזן והיא כוללת מרכיבים רבים. חוק ההסדרים היה אמור לכלול את ההמלצות המרכזיות – מתן אפשרות לדואר להתחרות בתחום הדואר הכמותי (דואר מוסדי מארגונים ומוסדות) והסרת הפיקוח על המחירים במקטע זה. החוק גם אמור היה להרחיב את מספר נקודות המסירה של דברי הדואר ומנגד הפחתה של שירותים אחרים.

שר התקשורת יועז הנדל הכריז כי הוא מאמץ את ההמלצות ומקדם אותן. לדבריו, "הרפורמה בדואר היא בשורה צרכנית עצומה לאזרחים הישראלים. דווקא בתקופה של משבר כלכלי יש חשיבות גדולה ביצירת מנועי צמיחה". הנדל גם נפגש עם שר האוצר ישראל כץ וזה מסר כי הרפורמה בתחום הסיבים והרפורמה בענף הדואר "יביאו ליצירת מקומות עבודה חדשים וחיבור נוסף בין המרכז והפריפריה".

ואולם בפועל בטיוטת חוק ההסדרים שהוכנה במשרדי האוצר לא מופיעה כלל הרפורמה בדואר. ראש אגף התקציבים באוצר, שאול מרידור, החליט להוציא  את הרפורמה מהחוק. הכוונה להוציא את הסעיף נבעה ממאבקים על היקף החוק הכולל ולא מהתייחסות ישירה לדואר. במקביל מופעלים לחצים של בעלי עניין להקפיא את הרפורמה.

מוקדם יותר היום הוציא משרד האוצר תגובה שגויה שלפיה הרפורמה אכן תיכלל בחוק ההסדרים, אך בצהריים עודכן כי הרפורמה לא תיכלל בחוק ההסדרים. מהאוצר נמסר כי "חוק ההסדרים כולל רפורמות מבניות חשובות למשק. הרפורמה בדואר, כמו גם רפורמות חשובות אחרות ימשיכו להיות מקודמות".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker