אראל סג"ל נגד תאגיד כאן: "מנהל החדשות התנגד להורדת התוכנית - המנכ"ל התערב ללא סמכות"

סג"ל, שתוכניתו המשותפת עם קלמן ליבסקינד בתאגיד בוטלה באחרונה, מבקש להצטרף לפנייה שהוגשה על ידי ארגון העיתונאים לבית הדין לעבודה, הקוראת לביטול המהלך ■ לטענתו, החלטתו של מנכ"ל התאגיד אלדד קובלנץ התקבלה בחוסר סמכות

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
אראל סג"ל
אראל סג"לצילום: נדב כהן יונתן

אראל סג"ל, מגיש התוכנית "קלמן וסג"ל" בכאן 11 - שבוטלה באחרונה - מבקש להצטרף לפניית ארגון העיתונאים לבית הדין לעבודה נגד תאגיד השידור כאן, הקוראת לבטל את ההחלטה להוריד את התוכנית מהאוויר. לפי סג"ל, מנהל חטיבת החדשות ברוך שי אמר לו כי הוא מתנגד להורדת התוכנית.

בקשת הארגון הוגשה אתמול (ראשון) באמצעות ד"ר מורן סבוראי ואמיר בשה ממשרד בשה זבידה סבוראי. לטענת הארגון, הורדת התוכנית נעשה בניגוד לחוק, משום שההחלטה התקבלה על ידי מנכ"ל התאגיד אלדד קובלנץ – בזמן שהסמכות לקבלת החלטה שכזו נתונה בידי מנהל חטיבת החדשות ברוך שי.

עוד נטען כי ההחלטה נעשתה "בניגוד לדין בכל הנוגע לזכויות עובדים, בשרירות, ללא הנמקה, וכאשר העובדים מקבלים הודעה כאמור בפתאומיות, ללא שקיפות וללא שימוע כדין בכל הנוגע לפגיעה במעמדם ובזכויותיהם״. 

סג"ל מבקש כעת להצטרף לבקשה, באמצעות עו"ד מיכאל דבורין. בבקשה שהוגשה היום אחר הצהריים לבית הדין טוען סג"ל כי הצטרף לתאגיד לאחר שעזב עבודה קודמת בערוץ 20, וזאת עקב התניה של התאגיד.

קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל, ערוץ כאן 11
קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל, ערוץ כאן 11צילום: צילום מסך מתוך ער

לפי טענת סג"ל, שי אמר לו כי הוא "התנגד למהלך (להורדת התוכנית) מכל וכל", וכי הוא "לא סבר כי קיימת בעיה כלשהי עם התוכנית". לכן, לפי סג"ל, ההחלטה של קובלנץ התקבלה בחוסר סמכות. עוד טוען סג"ל כי למהלך מעין זה נדרש אישור מועצה, מכיוון שעצם העלאת התוכנית נועדה להשמיע קול שונה.

בפניית סג"ל מופיעה תכתובת בין היועצת המשפטית של התאגיד אסי קליין ובין עורך דינו דבורין. לטענת קליין, בתאגיד קיים נוהל לפיו בסמכות המנכ"ל להעלות או להוריד תוכניות מהאוויר. עם זאת, קליין הודתה כי מדובר בטיוטה בלבד של נוהל שטרם אושר על ידי מועצת התאגיד. בקשתו של דבורין לקבלת הנוהל נתקלה בסירוב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker