בגלל הקורונה: איקאה ביטלה את סייל הקיץ

בשבוע שעבר הודיעה איקאה על הארכת החל"ת לכ-400 מעובדיה - למרות שמכירותיה לא נפגעו ■ מאז חזרתה לפעילות, איקאה לא פותחת את סניפיה במוצ"ש - וצימצמה את שעות הפעילות בשאר ימי השבוע

TheMarker
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תור מחוץ לסניף איקאה בנתניה
תור מחוץ לסניף איקאה בנתניהצילום: עופר וקנין

על רקע הגידול במספר הנדבקים בקורונה, הודיעה היום רשת איקאה על ביטול סייל הקיץ - כדי "למנוע התקהלות מוגברת בחנויות".

במקום הסייל, תציע איקאה הנחות על מספר מצומצם של מוצרים לאורך כל חודש יולי. רשימת המוצרים שיימכרו בהנחה תתפרסם באתר החברה החל מ-1 ביולי. המוצרים יימכרו בכל סניפי החברה - בנתניה, ראשל"צ, קרית אתא, באר שבע ואשתאול.

מאז שחזרה לפעול בסוף אפריל, איקאה לא פותחת את החנויות במוצאי שבת. בנוסף, החנויות נסגרות בשעה 19:00 לעומת 22:00 קודם לכן. היום (שלישי) הודיעה איקאה כי מתכונת הפעילות המצומצמת תימשך, כאשר בימי השבוע הסניפים יפעלו עד השעה 19:00 בלבד, למעט ביום חמישי, אז יעבדו הסניפים עד לשעה 22:00. הסניפים ימשכו להיות סגורים במוצ"ש.

בשבוע שעבר הודיעה איקאה כי 400 מעובדי הרשת קיבלו הודעה על הארכה נוספת בחל"ת (חופשה ללא תשלום). חנויות איקאה מלאות בימים אלה בקונים והעדויות בשטח לא מלמדות על פגיעה במכירות ברמה שמצדיקה לכאורה צמצום בשעות הפעילות או במספר העובדים. בהודעה שפירסמה החברה היא הודיעה כי כ-200 עובדים מתוך 600 המצויים בחל"ת יחזרו לעבוד. ל-400 הנותרים, שהיו אמורים לשוב לעבודה בעוד כשבוע, תוארך החל"ת עד לסוף אוגוסט. איקאה מסרה כי "לעובדים שיבחרו שלא להמשיך בחל"ת תעמיד החברה לראשונה חבילת פרישה כספית מטיבה כתלות בוותק העובד/ת בחברה", שפרטיה יפורסמו בימים הקרובים.

איקאה ישראל, לצד יתר חנויות הריהוט, הורשתה לחזור לפעילות כבר ב-22.4, בעוד חנויות האופנה והצעצועים ברחוב, מרכזים פתוחים וקניונים עדיין לא הורשו לחזור לפעילות. מייד לאחר הפתיחה השתרכו מחוץ לחנויות איקאה שנפתחו תורים ארוכים, והמהלך הביא להתרעמות נגד החלטת הממשלה ומשרד הבריאות שלא החריגה את איקאה מאישור הפתיחה.

TheMarker אף חשף כי בשנים האחרונות תרמו בעלי איקאה ישראל - ברונפמן ופישר -  מיליוני שקלים לחסידות גור, ששר הבריאות היוצא, יעקב ליצמן, הוא אחד האישים הבולטים בה. ליצמן, משרד הבריאות ואיקאה הכחישו נמרצות קשר בין הדברים, אך מנכ"ל משרד הבריאות לשעבר, משה בר סימן טוב, אמר בהמשך כי "בדיעבד זו היתה טעות לאפשר לאיקאה להיפתח – כי זה סוג של קניון, ולא חנות רהיטים ברחוב". על אף הדברים, איקאה נותרה פתוחה, ובהמשך פורסם כי אדם חולה בקורונה ביקר בסניף הרשת בראשון לציון.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker