מלחמת הישרדות: איל מדיה יווני מתעניין ברשת 13; החברה שקלה הקפאת הליכים

לן בלווטניק, בעל השליטה ברשת 13, הזמין את תיאודור קיראקו, שעומד בראש קבוצת המדיה אנטנה גרופ, להיכנס כשותף בערוץ ■ החברה בחנה אפשרות לבקש מבית המשפט הקפאת הליכים - אך כרגע האפשרות ירדה מן הפרק

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אולפן החדשות של רשת 13
אולפן החדשות של רשת 13צילום: צילום מסך חדשות 13

חברת שידורי רשת 13 בחנה אפשרות לבקש מבית המשפט הקפאת הליכים - כך נודע ל-TheMarker. עם זאת, לאור ההתפתחויות בחברה ויחסיה עם בעלי החוב, הבקשה לא הוגשה לבית המשפט, ובשלב זה אין כוונה להגיש בקשה כזו.

במקביל, בעלי המניות בערוץ ממשיכים לנסות לאתר משקיעים שיכנסו במקומו של בעל השליטה לן בלווטניק. מגעים כאלה מתקיימים בין השאר עם אנטנה גרופ (ANT1) הפועלת מאתונה, יוון. קבוצת המדיה כוללת ערוצי טלוויזיה, תחנות רדיו, שירותי מוסיקה ועוד, והיא פעילה גם בקפריסין, רומניה, מולדובה, צפון אמריקה ואוסטרליה.

בראש אנטנה גרופ עומד תיאודור קיראקו, המיודד עם בלווטניק ועם יו"ר הערוץ נדב טופולסקי. קיראקו התעניין מספר פעמים בכניסה לתחום המדיה בישראל, ובלווטניק הזמין אותו להיכנס כשותף בערוץ. המהלך נמצא כעת בשלבים ראשוניים בלבד, והצדדים עוד לא הגיעו אפילו לשלב המשא ומתן. נכון לעכשיו מתקיימת בדיקת נאותות של הערוץ באמצעות חברת רואי החשבון KPMG סומך חיייקין.

התנאי שהוצב במגעים בין הצדדים הוא שהעסקה תקודם רק אם תבוצע ברשת 13 תוכנית התייעלות מקיפה, שתאזן בין הוצאות הערוץ להכנסות. בשלב זה הנהלת הערוץ טרם הגיעה להסכמות עם ועד עובדי חדשות 13 בנוגע להיקף הפיטורים בחברה, ובוועד אף מאיימים לצאת בשביתה כוללת.

לן בלווטניקצילום: פרסי בלווטניק

מנכ"ל רשת, אבי בן טל, מוביל את תוכנית ההתייעלות ואת המו"מ מול אנטנה. בן טל כבר הוביל הסכם עם עובדי רשת 13 שכלל פרישה של יותר מ-50 עובדים מתוך 260 עובדים, וכן קיצוץ בחברות ההפקה, פריסת חובות ודחיית תשלומים.

אם הערוץ לא ישיג משקיע בטווח הקרוב, האפשרות להקפאת הליכים תעלה שוב ככל הנראה על הפרק. לפי ההערכות, לחברה יש חובות של יותר מ-70 מיליון שקל וכן קשיים תזרימיים שנובעים מהצורך בהעברת תשלומים שוטפים לחברות הפקה. בלווטניק הזרים לחברה כ-30 מיליון שקל במארס, וזאת במטרה לשלם את משכורות הערוץ ותשלומים דחופים. הסכום הזה מוזרם בפעימות של כמה מיליוני שקלים, האחרונה שבהם בשבוע שעבר. עם זאת, במידה שהכסף יגמר החברה תימצא בבעיה, שכן אין לה מקורות הכנסה נוספים לצרכים תזרימיים.

הקפאת הליכים, אם תקרה, תהיה צעד משמעותי לעתידה של רשת. בקשת ההקפאה תגרור את כל ההליכים סביב רשת והנושים לבית המשפט. ההליכים בבית המשפט אמורים להגן על החברה ולאפשר לה להמשיך לפעול למרות חובותיה. ואולם בית המשפט עשוי למנות כונס נכסים לחברה,  שינסה למכור או לפרק אותה.

מצבה של רשת 13 מידרדר דווקא בנקודת הזמן הטובה ביותר שלה מאז המיזוג. נתוני הצפייה של רשת 13 בפריים טיים גבוהים מהמצופה, בעיקר סביב התוכנית "הישרדות", שמנצחת שוב ושוב את המתחרה קשת 12.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker