הנדל פותח מחדש את המירוץ ליו"ר מועצת הכבלים והלוויין

אף ששר התקשורת לשעבר, איוב קרא, כבר בחר מועמד מטעמו, הנדל ראיין אתמול את שלושת המועמדים הסופיים שהומלצו על ידי ועדת האיתור ■ "השר אינו חותמת גומי, ומבקש לפגוש ולהכיר את המועמדים הסופיים"

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שר התקשורת, יועז הנדל
שר התקשורת, יועז הנדלצילום: מגד גוזני

שר התקשורת, יועז הנדל, פותח מחדש את המירוץ לראשות מועצת הכבלים והלוויין. אף ששר התקשורת לשעבר, איוב קרא, כבר בחר מועמד מטעמו, הנדל ראיין אתמול (ראשון) את שלושת המועמדים הסופיים שהומלצו על ידי ועדת האיתור, אך טרם הכריע בסוגיה. ייתכן כי הנדל יבחר להקים ועדת איתור חדשה.

מזה כמעט שנתיים אין יו"ר קבוע למועצת הכבלים והלוויין. ד"ר יפעת בן חי שגב, היו"ר הקודמת, פרשה מתפקידה בספטמבר 2018, ומאז מכהן בתפקיד מ"מ יו"ר אשר ביטון, שכיהן עד לאחרונה כמנהל אגף ספקטרום במשרד התקשורת. ביטון הקדיש מאמצים רבים לפעילות במועצת הכבלים והוביל מהלכים להקלת הרגולציה.

ביטון היה אחד משלושת המועמדים שהומלצו על ידי ועדת האיתור לתפקיד, לצד מ"מ מנכ"ל הרשות השנייה, ניר שוויקי, והיועצת המשפטית לשעבר של ערוץ 20, עו"ד מירי נאור. באופן מפתיע בחר קרא דווקא בשוויקי לתפקיד, אף שבכהונתו נחלשה הרשות השנייה משמעותית, ושוויקי עצמו אינו דומיננטי ונחשב עושה דברה של היו"ר יוליה שמאלוב-ברקוביץ'.

אשר ביטוןצילום: עופר וקנין

המינוי של שוויקי לא בוצע לאור מערכות הבחירות, וכעת – בלחץ עתירות לבג"ץ של תנועת הצלחה - הנדל אמור להביא לאישור הממשלה יו"ר חדש. אלא שהנדל אינו ממהר לאמץ את עמדת קרא לגבי מינוי שוויקי, וכאמור נפגש מחדש עם שלושת הפיינליסטים.

ביום ראשון צפוי לעלות לאישור ממשלה מינויו של ביטון לתפקיד מנכ"ל משרד הממונה על הדיגיטל והסייבר. עם זאת, ביטון העדיף בעבר את התפקיד הקבוע של יו"ר מועצת הכבלים והלוויין, ובשלב זה מועמדותו ככל הנראה אינה על הפרק. גם נאור התחילה תפקיד חדש בחברת היי-טק.

לפי פסיקות קודמות, אם כבר התקבלו המלצות של ועדת האיתור, הנדל אמור למנות מועמד מבין המועמדים שהומלצו על ידי הוועדה ולא להקים ועדה חדשה. ואולם במקרה הזה ייתכן שהנדל ינסה להוביל מהלך להקמת ועדת איתור חדשה. 

מטעמו של הנדל נמסר: "כמו שעשה עם מועצת התאגיד, השר אינו חותמת גומי, ומבקש לפגוש ולהכיר את המועמדים הסופיים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker