מנכ"לית משרד התקשורת הנכנסת לא תוכל לטפל בערוצים המסחריים

מסמך ניגוד העניינים של לירן אבישר-בן חורין: תהיה מנועה מלעסוק בסוגיות מהותיות הקשורות לקשת 12, רשת 13 ותאגיד השידור הציבורי ■ הסיבות: בן זוגה שותף במשרד יחסי הציבור בן חורין אלכסנדרוביץ' וחברתה הטובה היא היועצת המשפטית של חדשות 12

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מנכ"לית משרד התקשורת, לירן אבישר בן-חוריןצילום: אמיל סלמן

המנכ"לית הנכנסת של משרד התקשורת, לירן אבישר-בן חורין, לא תוכל לעסוק בכל מהלך משמעותי הנוגע לתחום השידורים, כך לפי מסמך ניגוד העניינים שעליה חתמה. בן חורין תהיה מנועה מלעסוק בסוגיות מהותיות הקשורות לקשת 12, רשת 13, תאגיד השידור הציבורי כאן וערוצי הרדיו.

הסיבה לכך היא פעילותו של בן זוגה - איתי בן חורין, השותף במשרד יחסי הציבור בן חורין אלכסנדרוביץ'. משרד יחסי הציבור נפרד באחרונה מיוזמתו מקבוצת דלק המחזיקה ב-20% מקשת 12, אולם מסמך ניגוד העניינים עדיין יאסור על המנכ"לית הנכנסת לעסוק בעניינים מהותיים הקשורים לקשת - "בשל האפשרות שלגופי השידור האלה יהיו ממשקי עבודה עם משרד יחסי הציבור, ובמקביל יהיו נתונים להכרעות שיהיו בידי אבישר בן חורין כמנכ"לית המשרד - מה שעלול ליצור פוטנציאל ניגוד עניינים".

בן חורין תהיה מנועה מלעסוק ישירות גם בכל הקשור לחדשות 12, וזאת בשל קשרי החברות שלה עם עו"ד דקלה בירן המשמשת יועצת משפטית של חדשות 12. עם זאת, תוכל לעסוק בעניינים הקשורים לערוצים הקטנים - ערוץ 20 או ערוץ 24. 

שר התקשורת, יועז הנדלצילום: אלכס קולומויסקי

המנכ"לית לא תוכל לטפל בסוגיות הקשורות לכספים המיועדים לגופים, למשל תשלום שגופי השידור ממתינים לו זמן רב בהיקף של כ-35 מיליון שקל כהחזר על דמי הביד ששולמו על אפיקים 12 ו-13. מנגד, תוכל לטפל בהליכי חקיקה הקשורים למבנה האסדרה העתידי של תחום השידורים, וזאת במסגרת הכוונה של המשרד לאחד בין גופי האסדרה בתחום השידורים - הרשות השנייה ומועצת הכבלים והלוויין. 

בנוסף, בן חורין תחויב לעדכן מדי חצי שנה את היועצת המשפטית של משרד התקשורת, בנוגע לרשימת הלקוחות של בן זוגה. במסמך ניגוד העניינים נכתב, כי נכון לעכשיו למשרד התקשורת אין ממשק פעילות מול גופי תקשורת נוספים, אך אם יהיה ממשק כזה, תהיה מחויבת לעדכן את היועצת המשפטית ולהימנע מלעסוק בהם. מדובר על כלי תקשורת כדוגמת עיתונות כתובה, ערוץ הכנסת, גלי צה"ל, חברות הפקה ועוד. 

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker