מונתה מועצה חדשה לתאגיד כאן; גיל עומר ימשיך לכהן כיו"ר

המועצה החדשה כוללת שמונה חברים, אף שבמועצה צריכים להיות 12 חברי מועצה

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יו"ר התאגיד, גיל עומר
יו"ר התאגיד, גיל עומרצילום: אוליבייה פיטוסי

שר התקשורת, יועז הנדל, מינה היום בהתאם להמלצת ועדת האיתור שמונה חברי מועצה לתאגיד השידור הציבורי כאן. המועצה החדשה תיכנס לתפקידה לאחר כחודשיים שבהם לא כיהנה מועצה. יו"ר המועצה, גיל עומר, ימשיך בתפקידו.

המועצה החדשה כוללת שמונה חברים, וזאת אף שבמועצה צריכים להיות 12 חברי מועצה. הנדל מינה את חברי המועצה בהתאם להמלצת ועדת האיתור, בראשות השופט בדימוס אילן שיף. הוועדה כרגע בהרכב חסר והיא תידרש להגיש בהמשך מועמדים נוספים.

חמישה מבין חברי המועצה הקיימים ימשיכו בתפקידם: היו"ר עומר, דלית שטאובר, דוד אלכסנדר, חמיס אבולעפיה ואהובה פיינמסר. המשמעות היא שלפחות נכון לעכשיו, ועדת האיתור לא המליצה על שלושה חברי מועצה – אורלי גרטי סרוסי, אורית מסילתי ואורנה דויטש. חבר מועצה נוסף, שלומי שטיין, מונה במועד מאוחר ואמור להמשיך את הקדנציה שלו עד יולי, ובשלב זה לא ברור אם הוועדה תאריך את כהונתו.  

שר התקשורת, יועז הנדלצילום: אלכס קולומויסקי

חברי המועצה החדשים יהיו מיכל רפאלי-כדורי, לשעבר סמנכ"לית רגולציה בחברת yes ולפני כן יו"ר המועצה לשידורי כבלים ולשידורי לוויין; מנחם בן ששון, פרופוסור להיסטוריה של עם ישראל; ודורית ענבר, ששימשה בעבר מנכ"לית טלעד וכיהנה כיו"ר מועצת הכבלים והלוויין.

הנדל מסר כי "תאגיד השידור הציבורי הוא גוף תקשורת עצמאי. הדגשתי בפני חברי המועצה שמונו את חשיבות הגיוון התקשורתי. ייצוג הולם לכלל החברה הישראלית ושמירה על אתיקה עיתונאית ומקצועית. כשר התקשורת אעשה מה שנדרש כדי להגן על חופש העיתונות, ולשמור על תקשורת מאוזנת, שמשקפת את פניה היפות של החברה הישראלית על כל גווניה. התרשמתי שעומר הוא האדם המתאים לעמוד בראש התאגיד, ולדחוף אותו לשידור איכותי ומגוון יותר".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker