53 עובדים ברשת 13 יפוטרו; המאבק בחדשות 13 נמשך

ההנהלה וועד עובדי החברה הסכימו על פיטוריהם של כ-20% מעובדי רשת 13 - שנמצאת בסבב קיצוצים חד, עקב הפסדים ואי עמידה ביעדים ■ אתמול שבתו עורכי הווידיאו בחדשות 13 במחאה על פיטורי קולגות - מה שהוביל לקיצור מהדורת החדשות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אולפן החדשות של רשת 13

הנהלת רשת 13 וועד עובדי החברה סיכמו על פיטוריהם של 53 עובדים – כ-20% מעובדי החברה. לקיצוץ שיתבצע בחדשות 13 יתווסף ככל הנראה קיצוץ נוסף בחברה המפיקה עבור רשת את רצף השידורים במהלך היום. במקביל, המאבק בין ההנהלה לבין עיתונאי חדשות 13 מחריף.

רשת 13 נמצאת כעת בסבב קיצוצים חד, עקב הפסדי החברה ואי העמידה ביעדים. בעל השליטה, לן בלווטניק, אישר הזרמה נוספת של כ-30 מיליון שקל שמטרתה לאפשר המשך תשלום משכורות באפריל ובמאי - ולמרות זאת, רשת, בניהולו של אבי בן טל, נאלצת לבצע את הקיצוץ כדי להתאים את ההוצאות להכנסות.

מנכ"ל רשת 13, אבי בן טלצילום: ינאי יחיאל

הקיצוץ ברשת 13 יבוצע באופן רחובי בכל המחלקות, והוא יפגע בעיקר בעובדי מינהלה, מסחר, שיווק ויחסי ציבור. מלבד לכ-280 העובדים ברשת, בחברת הפקה היושבת בבניין החברה מועסקים עוד כ-140 עובדים שמפיקים את רצועת השידורים היומית. גם פעילות זו, כאמור, חווה כעת קיצוצים, אך בשונה מרשת - העובדים בחברת ההפקה אינם מאוגדים.

מאבק העיתונאים מחריף

במקביל, הקרב בין עובדי חדשות 13 לבין ההנהלה מסלים. אתמול נודע לעובדים כי בכוונת ההנהלה לפטר כ-15 עורכי וידאו, ומספר דומה של מפיקים וצלמים - מה שהוביל את כלל עורכי הווידאו לפתוח בשביתת מחאה. כתוצאה מהשביתה נאלצו בחדשות 13 לקצר את מהדורת החדשות, ולשדר כתבה אחת בשידור חוזר. מנכ"ל החברה, ישראל טוויטו, מחה על צעדי העובדים והזהיר כי יפגע בשכרם של השובתים.

מרשת 13 נמסר: "כידוע, רשת 13 מתמודדת בימים אלה עם מציאות פיננסית קשה שמצריכה קיצוץ תקציבי ברשת 13, בחברת החדשות ומול ספקיה. במהלך התקופה הקרובה ניאלץ בשל כך להיפרד בצער רב גם מעובדים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker